Pētījums: Latvijā pieaugusi iedzīvotāju uzticēšanās ES

Latvijā pusgada laikā par 10 procentpunktiem pieaudzis to iedzīvotāju skaits, kas uzticas Eiropas Savienībai (ES), liecina jaunākā starptautiskā pētījuma "Eirobarometrs" rezultāti.

ES tagad uzticas 50% Latvijas iedzīvotāju. Salīdzinot ar 2010.gada pavasari, par pieciem procentpunktiem pieaugusi arī uzticēšanās Eiropas Komisijai, un šai institūcijai Latvijā uzticas 42% iedzīvotāju.

Latvijas iedzīvotāji Eiropas Savienībai un citām starptautiskajām institūcijām uzticas vairāk nekā valsts valdībai, parlamentam un politiskajām partijām, taču pēdējā pusgada laikā palielinājusies uzticēšanās arī vietējām varas iestādēm.

Latvijas iedzīvotāji turklāt salīdzinoši biežāk nekā vidēji Eiropā labprāt redzētu ES iesaistīšanos dažādu valstiski svarīgi jautājumu risināšanā. Pēdējā pusgada laikā, piemēram, palielinājies Latvijas iedzīvotāju atbalsts ES iesaistīšanai tāda jautājuma risināšanā kā cīņa pret bezdarbu (no 57% līdz 64%).

Vairāk ar "Eirobarometra" ziņojumu par Latviju trešdien iepazīstinās Eiropas Komisijas pārstāvniecībā Latvijā, kur plkst.12 notiks preses konference. Ar pētījumu iepazīstinās ziņojuma par Latviju atbildīgās redaktores - "TNS Latvia" projektu vadītājas Inta Priedola un Dace Zolberga.

"Eirobarometrs 74" ziņojumā analizēts arī valsts dalības ES vērtējums, valsts un ES attīstības virzības novērtējums un citi ar valsts dalību ES saistīti jautājumi. Eirobarometra aptauja Latvijā notika no 2010.gada 12. līdz 28.novembrim, un tās laikā tika aptaujāti 1003 Latvijas pilsoņi, kas vecāki par 15 gadiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas