Pētījums: Iedzīvotāju domas dalās par leģionāru atceres pasākumu rīkošanu 16. martā

16.marts ik gadu izraisa plašu rezonansi saistībā ar Latvijas leģionāru atceres pasākumu rīkošanu. Šajā jautājumā Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem vidū nav vienprātības – vienlīdz daudz ir gan 16.marta atceres pasākumu atbalstītāju, gan noliedzēju. To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, martā veiktais pētījums.

Gandrīz puse (44%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem personīgi atbalsta dažādu leģionāru piemiņas pasākumu rīkošanu 16.martā (22% - noteikti jā; 22% - drīzāk jā). Latviešu vidū atbalsts atceres pasākumiem ir pat 68%, kas ievērojami pārsniedz vidējos rādītājus. Vēl salīdzinoši pozitīvāki par leģionāru atceres pasākumiem 16.martā ir šādu sociāli demogrāfisko grupu pārstāvji – vīrieši, lauku teritorijās un Pierīgā dzīvojošie, vidzemnieki, kā arī iedzīvotāji, kuru ģimenēs ir vairāk par 4 cilvēkiem.

Vienlīdz daudz (45%) ekonomiski aktīvo iedzīvotāju ir noskaņoti pret leģionāru piemiņas pasākumu rīkošanu 16.martā (31% - noteikti nē; 14% - drīzāk nē). TNS sabiedrības uzvedības pētījumu eksperte Ingrīda Libora komentē, ka ievērojami biežāk leģionāru piemiņas pasākumus 16.martā neatbalsta cittautieši un nepilsoņi. Arī Rīgā un Latgalē dzīvojošie salīdzinoši vairāk ir pret šādu pasākumu organizēšanu 16.martā, kas varētu būt skaidrojams ar cittautiešu un attiecīgi nepilsoņu lielāku īpatsvaru šajos reģionos.

11% aptaujāto nav konkrēta viedokļa par šo jautājumu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas