Pētījums: iedzīvotājiem pesimistiskas prognozes par 2012.gadu

Teju puse Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka 2012. gadā arvien biežāk cilvēki aizbrauks no Latvijas, un arī citas prognozes ir pesimistiskas, liecina "DnB Nord" pētījums.

Viedokli, ka 2012.gads Latvijas vēsturē paliks ar to, ka cilvēki aizvien biežāk aizbrauks no Latvijas, pauduši 46% aptaujāto. Savukārt 27% respondentu teica, ka nākamais gads vēsturē ieies ar nepopulāriem valdības lēmumiem, bet 25% minēja iedzīvotāju politiskos protestus. 2012.gads atmiņā paliks saistībā ar ekonomiskās situācijas saasināšanos.

Savukārt to, ka nākamgad gaidāmas oligarhu tiesas prāvas un sodīšana, minēja 10% iedzīvotāju, bet viedokli, ka uzlabosies valsts pārvalde, pauda 7% aptaujāto.

Gandrīz vienlīdz bieži teikts arī tas, ka nākamais gads vēsturē paliks ar godīgāku politiku (6%) un ekonomiskās situācijas jūtamu uzlabošanos (5%), bet 3% uzskata, ka nākamgad Latvijā no darba ārzemēs būs atgriezušies vairāk cilvēku nekā aizbraukuši.

Aptaujas dalībniekiem lūdza izvērtēt, kuras no prognozēm, kas tiek izteiktas par 2012.gadu, tomēr nepiepildīsies. Par vismazāk iespējamo situāciju aptaujātie uzskatījuši pasaules gala iestāšanos 2012.gadā (62%).

Savukārt to, ka nepiepildīsies kāda no pārējām prognozēm, atzina mazāk par trešdaļu aptaujāto. To, ka netiks īstenotas politiķu solītās reformas, norādīja 24% respondentu, 18% pauda viedokli, ka netiks ieviesta fizisko personu mantiskā stāvokļa deklarēšana, 16% atzīmēja, ka nepienāks ekonomiskās krīzes otrais vilnis.

To, ka nenotiks sadzīves pakalpojumu tarifu atkārtots pieaugums, teica 14%, bet 12% atzina, ka nepiepildīsies prognozes par ES finansējuma samazināšanos lauksaimniekiem Latvijā. Savukārt visretāk aptaujātie teikuši, ka 2012.gadā nenotiks budžeta konsolidācija (7%).

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas