Pētījums: Ceturtā daļa pilsoņu nav izlēmuši, par ko balsot pašvaldību vēlēšanās

Līdz pašvaldību vēlēšanām 1.jūnijā ir palikušas nepilnas divas nedēļas, bet vēl 27% Latvijas balsstiesīgo vecumā no 18 līdz 55 gadiem nav izlēmuši, par kuru partiju balsos pašvaldību vēlēšanās (16% - drīzāk nē; 11% - noteikti nē). Šādu viedokli biežāk pauduši iedzīvotāji, kuri ģimenē pārsvarā runā latviski. To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, maijā veiktais pētījums.

Vairāk nekā puse (55%) Latvijas ekonomiski aktīvo pilsoņu vecumā no 18 līdz 55 gadiem aptaujas veikšanas brīdī jau bija izlēmuši, par kuru partiju balsos pašvaldību vēlēšanās 1. jūnijā (32% - noteikti jā; 23% - drīzāk jā). Salīdzinoši biežāk par savu balsojumu izlēmuši ir cittautieši, Rīgas iedzīvotāji, ģimenē pārsvarā citā valodā runājošie pilsoņi, pilsoņi ar salīdzinoši augstākiem ikmēneša ienākumiem (virs 301 latiem uz ģimenes locekli).

Desmitā daļa (10%) Latvijas ekonomiski aktīvo pilsoņu vecumā no 18 līdz 55 gadiem nepiedalīsies pašvaldību vēlēšanās 1. jūnijā. 8% aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas