Pētījums: Baltijas valstu vidū Latvijā vismazāk viedtālruņu lietotāju

Salīdzinājumā ar pārējām Baltijas valstīm Latvijā ir vismazāk viedtālruņu lietotāju, secināts elektronikas koncerna "LG Electronics" (LG) pasūtītajā pētījumā.

Pētījuma rezultāti liecina, ka tikai 44% respondentu Latvijā lieto viedtālruņus un 56% joprojām lieto parastos mobilos tālruņus. Turpretim Lietuvā 57% respondentu un Igaunijā 52% no respondentiem ir viedtālruņu lietotāji, vēstīts uzņēmuma paziņojumā medijiem.

Salīdzinājumā - Francijā, Vācijā, Lielbritānijā, Spānijā un Itālijā jeb EU5 grupā vidējais viedtālruņu lietojums 2012.gada decembrī pirmoreiz pārsniedza 50% atzīmi un lielākais tas bija Spānijā - 66%, teikts kompānijas "comScore" veiktajā pētījumā.

Novērojama tendence, ka viedtālruņu lietošanas rādītājs ir augstāks jauniešu vidū - Latvijā šis rādītājs vecuma grupā no 15 līdz 29 gadiem ir 65%.

Latvijā viedtālruņus biežāk lieto vīrieši (47%) nekā sievietes (42%). Līdzīga tendence ir novērota arī abās kaimiņvalstīs, un šī atšķirība visizteiktākā ir Lietuvā - tur viedtālruņus lieto 63% vīriešu un tikai 52% sieviešu.

Pētījums tika veikts 2013.gada jūlijā sadarbībā ar uzņēmumu "Mindshare", un tajā piedalījās respondenti vecumā no 15 gadiem. Kopējais respondentu skaits: 1564.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas