Pērn samazinājies dzērājšoferu izraisīto negadījumu skaits

Traģisku negadījumu skaits, ko izraisījuši reibumā braucoši vadītāji, 2010. gadā samazinājies par 16 procentiem, bet bojā gājušo skaits – pat par 47 procentiem salīdzinājumā ar 2009. gadu, portālu informēja Ceļu satiksmes drošības direkcijas Liepājas rajona nodaļas priekšnieka vietnieks Arnis Jekste.

Viens no iemesliem salīdzinoši pozitīvajiem rādītājiem, esot palielinātie soda mēri, norāda Jekste.

Pastiprināta arī satiksmes dalībnieku kontrole un izglītošana. Paredzams, ka sodi dzērājšoferiem ar laiku varētu kļūt vēl bargāki, galvenokārt to rīcības traģisko seku dēļ.

Pasaulē jau šobrīd ir daudz piemēru, kas uzskatāmi palīdz cīnīties ar šo problēmu. Piemēram, daudzās valstīs pieļaujamā alkohola koncentrācija asinīs ir 0.2 promiles vai pat 0 promiles. Tāpat vadītājiem bieži ir jāiziet viss apmācības process pirms vadīšanas tiesību atkārtotas iegūšanas no pašas pirmās apmācību stundas autoskolā, uzsver Jekste.

Šobrīd iespējamie soda mēri, ko var saņemt reibumā braucošs šoferis, ir dažādi atkarībā no reibuma pakāpes un izdarītā pārkāpuma smaguma, tomēr jāņem vērā, ka visos gadījumos tiek piemērots naudas sods, 8 pārkāpumu uzskaites punkti, kā arī uz laiku atņemtas transportlīdzekļu vadīšanas tiesības. Ja šofera asinīs konstatētā alkohola koncentrācija pārsniedz 1 promili, papildus tiek piemērots administratīvais arests un atņemtas vadīšanas tiesības no viena līdz diviem gadiem. Tā kā šāds transportlīdzekļa vadītājs tiek uzskatīts par īpaši bīstamu satiksmes drošībai, tam pēc soda termiņa beigām vadīšanas tiesības ir jāiegūst vēlreiz nokārtojot teorētisko un vadīšanas eksāmenu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas