Pensionāri Saeimai asi pārmet bezdarbību senioriem svarīgos jautājumos 1

Latvijas 13.Saeima un tās Sociālo un darba lietu komisijas nepietiekami risina pensionāru dzīvi ietekmējošās problēmas, šodien Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) domes sēde norādīja vairāki federācijas un tās organizāciju pārstāvji.

Kritiku Saeimas Sociālo un darba lietu komisijai izteica iepriekšējais LPF priekšsēdētājs, 12.Saeimas deputāts, tolaik Zaļo un zemnieku savienību pārstāvošais Andris Siliņš, kurš uzskata, ka jaunie politiķi patlaban "spodrina spalvas" uz iepriekšējās Saeimas panākto. Siliņš pauda sarūgtinājumu, ka šī sasaukuma politiķi nav izveidojuši Pensiju lietu apakškomisiju, uz ko vairākkārt aicinājusi LPF, vēsta LETA.

Pēc Siliņa paustā, pensionāru vidū arvien pieaug nabadzības risks, kā arī ienākumu nevienlīdzība. Par spīti tam, viņaprāt, 13.Saeimas sasaukums nepietiekoši nodarbojas ar problēmu, kas skar senioru dzīves, risināšanu.

Siliņš aicināja LPF mudināt jaunos deputātus pievērsties šo jautājumu risināšanai, tostarp aicinot apsvērt masu akcijas, lai panāktu, ka deputāti neaizmirst, ka pietiekoši liela daļa Latvijas iedzīvotāju ir pensionāri.

Arī LPF priekšsēdētāja Aija Barča, kura bijusi ilgstoša Saeimas deputāte un no Zaļo un zemnieku savienības saraksta nesekmīgi mēģināja iekļūt arī 13.Saeimā, atgādināja, ka patlaban gan Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride (AP), gan viņa biedre Anda Čakša ir mediķi, tāpēc nepieciešams politiķiem atgādināt un palīdzēt saprast senioru jautājumu nozīmi.

LPF aicinās Saeimu neatliekami pievērsties senioru ienākumu un to nevienlīdzības jautājumu risināšanā, sacīja Barča, piebilstot, ka patlaban izskatās, ka arī turpmāk Sociālo un darba lietu komisija negatavojas pievērsties jautājumiem, kas saistīti ar senioru dzīves līmeņa uzlabošanu.

Federācijas valdes loceklis Jānis Felsbergs norādīja, ka 13.Saeimas Sociālo un darba lietu komisija gandrīz gada laikā neesot risinājusi praktiski nevienu jautājumu, kuru izskatīt rosinājusi LPF. Felsbers sacīja, ka, viņaprāt, arī darba grupa, kas tika izveidota pensiju jautājumu risināšanā, nav efektīva, turklāt tas, ka līdz šim notikusi tikai viena šīs grupas sēde maijā, neliecina, ka darba grupa gatavojas kaut ko reāli risināt.

Tikmēr Saldus pilsētas pensionāru biedrības valdes priekšsēdētājs Kārlis Sergejevs norādīja, ka svarīgi risināt pensiju indeksācijas jautājumus, ņemot vērā, ka pensiju indeksācija nemazina ienākumu plaisu starp senioriem - pensionāri ar lielākām pensijām saņem lielāku piemaksu nekā tie, kuriem pensijas ir mazākas. Sergejevs aicināja uzlabot pensiju indeksācijas mehānismu, lai ik gadu nepalielinātu ienākumu plaisu starp lielāku un mazāku pensiju saņēmējiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

LV Skolnieciņš LV

Skolnieciņš mūsu parastajiem pensionāriem no proleteriāta vidus var teikt tikai vienu:" Ak, nabadzība, nabadzība, iepūt man, manai valstij arī gan!!!". Uz biezajiem pensionāriem no valdošās kliķes mani vārdi neatiecas. Biezajiem nerūp melnstrādnieku problēmas! Ar skaudību, Skolnieciņš (Skauģu Skauģis) [Vislatvijas Skaudības Dievība] ©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-) #SkaudībasDievs

pirms 4 mēnešiem, 2020.09.19 18:52

Latvijas ziņas