Pēdējos gados pie stūres reibumā arvien biežāk sēžas velosipēdu un mopēdu vadītāji

Pēdējos gados pie stūres arvien biežāk sēžas tieši iereibuši velosipēdisti un mopēdu vadītāji, otrdien Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Labrīt, Latvija!" atzina Valsts policijas (VP) Satiksmes uzraudzības biroja vadītāja Vineta Mistre.

Viņa norādīja, ka, ja iepriekš policija vairāk uzmanības arī kampaņu laikā pievērsusi uzmanību iereibušiem autovadītājiem, tad pēdējo gadu statistika parāda, ka situācija ir mainījusies un pārsvarā pie stūres ir daudz iereibušu velosipēdistu un mopēdistu. Tādēļ pastiprināta kontrole arī pirmssvētku laikā tiks pievērsta tieši šiem satiksmes dalībniekiem.

Tas skaidrojams vispirms jau ar faktu, ka velosipēdistu pēdējā laikā ir arvien vairāk, turklāt ceļu satiksmē tie piedalās ne tikai vasarā, bet arī ziemā.

Vienlaikus VP pārstāve gan atzina, ka sabiedriskā bīstamība velosipēdistiem ir mazāka nekā autobraucējiem, līdz ar to arī bargākie sodi joprojām ir autovadītājiem. Velosipēdistu atkarībā no reibuma pakāpes var sodīt ar naudas sodu no 30 līdz 120 latiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas