Pēc negaisa Kurzemē bez elektrības vairāk nekā trīs tūkstoši mājsaimniecību

Svētdien plkst.20 bez elektrības Latvijā bija 3347 Latvijas energokompānijas "Latvenergo" meitasuzņēmuma "Sadales tīkls" klienti, liecina elektroapgādes atslēgumu karte.

Avārijas atslēgumi tobrīd bija reģistrēti 232 transformatoru punktu teritorijās, visvairāk Kuldīgas, Skrundas un Vaiņodes novadā.

Kurzemi kopš vēlas pēcpusdienas šķērso lietusgāzes, vietām plosījies pērkona negaiss. Elektroapgādes traucējumus, visticamāk, izraisījuši zibens spērieni un vēja lauzti koki.

Svētdienas vakarā lietusgāzes sasniegušas valsts centrālo daļu. Jau ziņots, ka naktī uz pirmdienu valsts lielākajā daļā palaikam līs, vietām gaidāmas stipras lietusgāzes un pērkona negaiss. Tomēr lielākais nokrišņu daudzums iespējams pirmdien no rīta un līdz dienas vidum valsts austrumu daļā, prognozē sinoptiķi.

Lietu un pērkona negaisu nes aukstā atmosfēras fronte, kas no rietumiem šķērso Latviju, tādēļ jau pirmdien laiks būs par 5-7 grādiem vēsāks. Svētdien gaiss sakarsa līdz +26..+29 grādiem, vienīgi Kolkā nebija siltāks par +23 grādiem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas