Pēc apmākušās un lietainas piektdienas brīvdienās kļūs saulaināks

Piektdienas rītā debesis apmākušās, Latvijas rietumu un centrālajā daļā nedaudz līst, gaisa temperatūra +15..+19 grādu robežās, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Dienā debesis būs lielākoties apmākušās, pēcpusdienā Kurzemē, vakarpusē arī valsts centrālajā daļā tās skaidrosies.

Visā valstī ar nelieliem pārtraukumiem līs. Latgali lietus sasniegs tikai vēlā pēcpusdienā, bet Kurzemē dienas otrajā pusē lietus jau būs beidzies.

Pūtīs lēns dienvidu, dienvidrietumu vējš, pēcpusdienā un vakarā tas iegriezīsies no rietumiem un nedaudz pastiprināsies, Kurzemes piekrastē brāzmās ap desmit metriem sekundē.

Maksimālā gaisa temperatūra +18..+22 grādi, dienas pirmajā pusē Latgalē līdz +23..+24 grādiem.

Brīvdienās laiks Latvijā uzlabosies. Biežāk spīdēs saule un īslaicīgas lietusgāzes gaidāmas tikai vietām. Lielāka lietus iespējamība Kurzemē un Vidzemē, kur dažviet sestdien iespējams arī pērkona negaiss. Valdošie būs rietumu puses vēji, kas sestdien būs stiprāki, brāzmās 10-15 metri sekundē.

Gaisa temperatūra brīvdienās nemainīga - naktīs +9..+14 grādi, piekrastē līdz +15..+17 grādiem, bet dienās +18..+23 grādi.

Nākamās nedēļas sākumā kļūs mazliet siltāks, bet brīžiem līs, savukārt nedēļas otrajā pusē Latvijas lielākajā daļā nostiprināsies meteoroloģiskais rudens, jo diennakts vidējā gaisa temperatūra stabili pazemināsies zem 15 grādu atzīmes. Izņēmums vēl būs jūras piekraste.

Gaisa temperatūra dienās nesasniegs +20 grādu atzīmi, bet naktīs būs krienti zem +10 grādiem un pastāv liela iespēja, ka sagaidāmas salnas.

Ūdens temperatūra Latvijas upēs un ezeros pārsvarā +17..+21 grāds, jūras un līča piekrastē +16..+19 grādi.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas