Pāvels Jurs izlīgst ar "Apgādu Zvaigzne ABC"

Par grāmatas neatļautu publicēšanu aizdomās turētais Liepājas 15.vidusskolas vēstures skolotājs, Liepājas Universitātes doktorants Pāvels Jurs panācis izlīgumu ar SIA "Apgādu Zvaigzne ABC", taču galalēmums vēl ir jāpieņem Valsts policijai.

Apgāda pārstāvis advokāts Ivo Klotiņš aģentūrai LETA teica, ka abas puses šodien tikšanās laikā vienojušās, ka ir iespējams izlīgums, tuvākajā laikā pārrunās izlīguma detaļas un informēs procesa virzītāju - Valsts policiju.

"Apgāds Zvaigzne ABC" patlaban ar aizdomās turēto ir gatavs izlīgt. Izlīguma piedāvājums ir no aizdomās turētā puses, līdz ar to cietušais šo piedāvājumu ir pieņēmis. Izlīguma detaļas vēl tiks pārrunātas. Tas viss vēl ir procesa virzītāja kompetence, jo tikai tas var izlemt, vai tas ir iespējams," paskaidroja advokāts.

Jurs aģentūrai LETA apliecināja, ka izlīguma nosacījumi tiks precizēti nākamnedēļ, taču apgāds patlaban solījis neizvirzīt nekādas materiālas pretenzijas pret viņu.

"Es tiešām ceru, ka nelielais pārpratums beigsies. Zinu tikai to, ka apgāds neizvirzīs kādas materiāla rakstura pretenzijas. Esmu puika no laukiem, un te ir Rīga, tāpēc uzdevu konkrētu jautājumu [par materiālām pretenzijām]. Atbildēja: nē! Vienīgais jautājums ir par grāmatas autoru Valdi Klišānu," uzsvēra skolotājs.

Skolotājs nenoliedza, ka viņam savulaik bijusi tikšanās ar Klišānu, kurš viņam palūdzis izņemt konkrētas grāmatas sadaļas, taču "acīmredzot kaut kas nebija izņemts".

"Jā, mums bija sen atpakaļ tikšanās ar Klišānu. Viņš man palūdza izņemt konkrētās sadaļas, un es izņēmu. Acīmredzot kaut kas nebija izņemts. Varbūt kaut ko nepamanīju, viņš pazuda, un es dzīvoju tālāk savu dzīvi. Līdz šim brīdim," piebilda Jurs.

Izglītības un zinātnes ministrijā aģentūrai LETA skaidroja, ka šis gadījums ir ārpus ministrijas kompetences, jo tas ir autortiesību pārkāpums, taču norādīja, ka vispirms jāsagaida izmeklēšanas rezultāti un pēc to saņemšanas skolas vadība varēs lemt par pedagoga tālāko likteni.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas