Pavasarīgu laiku sola nākamās nedēļas izskaņā

Brīvdienās un nākamās nedēļas sākumā Latvijā vēl saglabāsies ziemas laika apstākļi – nokrišņu nebūs daudz, un tie nav gaidāmi ilgstoši, tomēr tas aizvien vēl būs sniegs un slapjš sniegs. Naktīs valdīs sals, vien dienas laikā gaisa temperatūra paaugstināsies virs 0 grādu atzīmes. Laikā apstākļi mainīsies nedēļas otrajā pusē, kad Latvijā sāks ieplūst siltākas gaisa masas, un sniegu nomainīs lietus.

Naktī uz sestdienu nokrišņu zona, kas ilgstošu sniegu atnesa piektdien, pakāpeniski atstās Latvijas teritoriju, dienā vairs nokrišņi nav gaidāmi; arī nakts uz svētdienu būs sausa. Svētdien un pirmdien laika apstākļus Latvijā noteiks neliels ciklons, kas no Skandināvijas pussalas lēnām virzīsies uz austrumiem, tādēļ gaidāmi nelieli un īslaicīgi nokrišņi – aizvien vēl galvenokārt sniegs un slapjš sniegs. Šajā periodā naktīs temperatūra pazemināsies līdz -1...-7 grādiem, vien naktī uz svētdienu, debesīm skaidrojoties, vietām būs -10...-12 grādus stiprs sals. Dienas laikā gaiss iesils līdz 0...+7 grādiem.

Nedēļas vidū no otrdienas līdz ceturtdienai laika apstākļus Latvijā no jauna noteiks anticiklons: nokrišņi nav gaidāmi, naktīs nedaudz pastiprināsies sals, tomēr temperatūra zem -10 grādiem ir maz iespējama, savukārt dienas laikā temperatūra, salīdzinot ar iepriekšējām dienām, būtiski nemainīsies.

Laika apstākļu izmaiņas un pavasara ienākšana Latvijā ir gaidāma darba nedēļas nogalē, kad no rietumiem Latvijai tuvosies plašs un aktīvs ciklons. Debesis gan aizklās mākoņi, piektdien gaidāmi arī nokrišņi, tomēr ar dienvidu puses vējiem Latvijā jau ieplūdīs siltāks gaiss, tādēļ naktī uz piektdienu minimālā temperatūra gaidāma vien -2...+3 grādu robežās, bet dienas laikā temperatūra paaugstināsies līdz +5...+10 grādiem. Līdz ar to slapjo sniegu nomainīs lietus. Nākamajās brīvdienās (13.-14. aprīlī) pavasara laika apstākļi Latvijā saglabāsies.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas