Pašvaldību vēlēšanu rezultāti visos novados un pilsētās ir apstiprināti

1.jūnijā notikušo pašvaldību vēlēšanu rezultāti visos novados un pilsētās ir apstiprināti, informē Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.

Pirmdien gaidāma CVK sēde, kurā tiks skatītas līdz šim vēl neizskatītās sūdzības par vēlēšanu rezultātiem un to norisi, piebilda Bērziņa. Piemēram, par vienas sūdzības izsūtīšanu CVK ir informēta, bet nav to vēl oficiāli saņēmusi.

Novadu domju vēlēšanu komisijām pašvaldību vēlēšanu rezultāti bija jāapstiprina līdz 4.jūnijam, bet republikas pilsētu vēlēšanu komisijas to varēja izdarīt līdz 8.jūnijam.

Vietējām vēlēšanu komisijām lēmums par rezultātu apstiprināšanu kopā ar vēlēšanu komisijas sēžu protokoliem jānosūta CVK līdz minētajiem laikiem, izriet no Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likuma nosacījumiem.

Saskaņā ar normatīvo aktu novadu domju vēlēšanu komisijām balsošanas rezultāti bija jāapstiprina trīs dienu laikā pēc vēlēšanām, bet republikas pilsētu vēlēšanu komisijām tas bija jāpaveic septiņu dienu laikā. Pieņemto lēmumu konkrētās pašvaldības vēlēšanu kandidātiem ir tiesības pārsūdzēt CVK trīs darba dienu laikā, skaidroja Bērziņa.

Pārsūdzēšanas gadījumā CVK lēmums jāpieņem trīs dienu laikā. Šo lēmumu pieteicējs var pārsūdzēt tiesā trīs darba dienu laikā, norādīja CVK Informācijas nodaļas vadītāja.

Jau vēstīts, ka CVK 6.jūnija sēdē noraidīja septiņas saņemtās sūdzības saistībā ar vēlēšanu rezultātiem, tajā skaitā arī par Salaspils gadījumu, kad vēlēšanu kastē tika atrastas neapzīmogotas aploksnes.

Kā ziņots, 1.jūnijā notikušajās pašvaldību vēlēšanās ir piedalījušies 686 097 vēlētāji jeb 45,85% no kopējā balsstiesīgo skaita, liecina CVK informācija.

Līdz ar to šogad pašvaldību vēlēšanas ir kļuvušas par vismazāk apmeklētajām Latvijas pašvaldību vēlēšanām šajā tūkstošgadē.

Aktīvākie vēlētāji šogad bija Rīgā, kur kopumā nobalsojuši 229 910 vēlētāji jeb 55,54% no balsstiesīgajiem rīdziniekiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas