Pašvaldību vadītāji turpinās sarunas par jaunveidojamā Lejaskurzermes novada administratīvo un attīstības centru 13

Vairāku pašvaldību vadītāji šodien turpinās diskusijas par to, kur varētu atrasties iespējamā jaunveidojamā Lejaskurzemes novada administratīvais un attīstības centrs, vēsta LETA.

Jau ziņots, ka 4.novembrī notikušajā sanāksmē pašvaldību vadītājiem bija atšķirīgs viedoklis par to, kur varētu atrasties centrs, aģentūrai LETA apstiprināja Nīcas novada domes priekšsēdētājs Agri Petermanis ("Nīcas novada attīstībai").

Viņš uzskata, ka patlaban Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumprojektā nav konkrēti nodefinēts, kas ir administratīvais un kas ir attīstības centrs. Likumprojekts ir vāji izstrādāts un līdz nākamā gada 7.janvārim, kad beigsies priekšlikumu iesniegšanas termiņš, tajā ir jāveic būtiski uzlabojumi.

Nav loģiski apvienot astoņus novadus, jo neatkarīgi no tā, kur būs attīstības centrs - Aizputē vai Grobiņā, administratīvais centrs - Grobiņā, no Nīcas uz šiem novadu centriem neved pat valsts nozīmes ceļš. Te ir tikai meži, lūši, vilki, teica Petermanis.

Ja Nīcas novada deputāti piekritīs, tad Petermanis aicinās Saeimas deputātus, kas ievēlēti no Kurzemes reģiona, lai skaidrotu Nīcas novada attīstības iespējas.

Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons ("Mēs savam novadam") atzina, ka, diskutējot par jaunveidojamā Lejaskurzemes novada attīstības centru, izskanējuši divi priekšlikumi - Grobiņa un Aizpute. Ņemot vērā, ka jaunveidojamā novada teritorija ir liela un mazapdzīvota, pašvaldību vadītāji ir gatavi lūgt noteikt divus attīstības centrus, sacīja Kristapsons.

Viņš stāstīja, ka grūtākās diskusijas ir par novada administratīvā centra izvēli. Rucavas, Nīcas un Pāvilostas novadu pašvaldību vadītāji uzskata, ka novada administratīvais centrs varētu atrasties Liepājā, ņemot vērā, ka iedzīvotāju plūsma ir Liepājas virzienā un lai nokļūtu Grobiņā viņiem jebkurā gadījumā ir jābrauc caur Liepāju, kur arī varētu atrasties visa novada administrācija.

Aizputes novads nepauž viennozīmīgu atbalstu ne Liepājai, ne Grobiņai. Savukārt Durbes, Priekules, Vaiņodes un Grobiņas novads par administratīvo centru labprāt redzētu Grobiņu, piebilda Kristapsons.

Jau ziņots, ka pēc tam, kad vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) piekrita Liepāju un tuvējos astoņus novadus atdalīt kā atsevišķas administratīvi teritoriālas vienības, notikušas divas visu astoņu novadu domju priekšsēdētāju tikšanās, kurās tikšanās laikā soli pa solim novadu mēri risina jautājumus, lai spētu vienoties par to, kur atradīsies jaunveidojamā Lejaskurzermes novada administratīvais un attīstības centrs.

Kā ziņots, Saeima izskatīšanai parlamenta Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā nodevusi grozījumus Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, kas piedāvā reformas rezultātā 119 pašvaldību vietā Latvijā izveidot 39 vietvaras.

Likumprojekts paredz izveidot 34 novadus, kā arī saglabāt republikas pilsētas statusu Rīgai, Jūrmalai, Daugavpilij, Liepājai un Rēzeknei. Attiecīgi plānots, ka reforma neskars minētās piecas republikas pilsētas un arī četrus novadus - Alūksnes, Gulbenes, Līvānu un Salaspils novadus.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

iedzivotāja Silvija

Saprotams, ka iedzīvotājiem izdevīgāk Liepāja. Tur ir gan zemesgrāmata, gan tiesa, policija, atskurbtuve, jūra, teātris un kino. Visu var apvienot. Ko no ši var piedāvāt Grobiņa?

pirms gada, 2019.11.25 09:24

novads

vai no šiem pašvaldību vadītājiem kāds ir spējīgs domāt par to lai radītu iespējas attīstīt biznesu, lai jaunie cilvēkiem nevajadzētu braukt darbā uz Liepāju vai ārzemēm. Sakopt pagasta centru un pasvinēt svētkus no izlīdzināšanas fonda dotāciju naudām to gan var.

pirms gada, 2019.11.25 09:43

Silvija

Bizness ir jāatīsta biznesmeņiem, ne pašvaldībām. Pašvaldībām šajā ziņā ir jādara viss, lai mazinātu birokrātiskos šķēršļus. Darba vietu (vajadzīgu un ne tik vajadzīgu) radīšanā un svētku organizēšanā , pašvalības jau tā ir ļoti centīgas (pārcentīgas).

pirms gada, 2019.11.25 09:59

Andris

Silvijai. Politika ir sabiedrības vadīšana, tai skaitā, saimnieciskās dzīves vadīšana. Ja Jums, šķiet, ka politika ir tikai sabiedriskā labuma pārdale, tad tā būs kļūda.

pirms gada, 2019.11.26 15:43

Silvija Andrim

Kā Tu saskati pašvaldības politiķu iepēju radīt darba vietas? Viņi rada tikai savās pārvaldēs. Bet tāir tā sabiedriskā labuma pārdale. No ražotājiem uz pārvaldi. Politiķi patreiz cenšas tikai sevi iesaistīt dažādās kapitāldaļās u.c., kur paši var gūt labumu (skat žurnāla Klubs interviju ar bēdīgi slaveno M.M.)

pirms gada, 2019.11.27 11:06

Andris

Silvijai. Tas Jūsu aprakstītais modelis ir gadījumam, ja tauta par vadītājiem izvēlas zagļus, bet, ja izvēlēti vadītāji, kas strādā tautas interesēs, tad pašvaldībā būtiski ir piesaistīt investīcijas un attīstīt esošo iedzīvotāju potenciālu vērtību radīšanai un pēc tam tikai svētku organizēšanai. Tur ir atšķirība no "biznesmeņu" domāšanas veida, kas vērsta uz savas labklājības vairošanu un pēc iespējas mazākas konkurences. Kuru variantu izvēlēties, tas atkarīgs no tautas inteliģences spējām.

pirms gada, 2019.11.27 18:54

Laucinieki

Lai dzīvo Jurijs Pūce un viņa zonderkomanda !

pirms gada, 2019.11.25 11:20

Ja

nebūtu tā debīlā un apnicīgā reklāma, tad jau Juris nemaz tik s...gs nav

pirms gada, 2019.11.27 11:07

rucaviete

Protams, ka Liepaja . Ko tadam lauku cilvekam triekties uz AIZPUTI un ko tur veel darit?Ipasi ,ja dzivo rajona pasa nomale???? Padomajiet ,lai visiem ir kaut cik pieejams tas centrs.

pirms gada, 2019.11.25 13:21

iedzīvotājs

Iedzīvotājiem būtu jānosaka, kur būs novada centrs, nevis esošajiem pašvaldību vadītājiem, kurus iedzīvotāji var neiebalsot nākošreiz. Arī esmu par Liepāju kā novada centru.

pirms gada, 2019.11.25 23:29

iedzīvotājam

Pilnīgi piekrītu, ka visloģiskākais centrs būtu Liepājā. Tikai tagad, kad Liepāja mūs faktiski atšuva, kur ņemsim telpas novada administrācijai. Kaut gan samazinot pašreizējo nesamērīgi lielo un dārgo administratīvo aparātu līdzekļi telpu īrei noteikti atrastos.

pirms gada, 2019.11.26 09:06

Andris

Ja cilvēks atmet domu, ka pašvaldība ir skaisto cilvēku vērošana un nonāk pie viedokļa, ka labāk ir skatīties uz tās veiktajiem darbiem, tad administrācijas atrašanās vieta nav svarīga. Kaut Londona.

pirms gada, 2019.11.26 11:40

visloģiskākais ir!

Beidzot, veikt reformu.
Pielikt punktu draugu, radu klaniem.
Nesaimnieciskumam.
Korupcijai.
Karteļiem.
Vietvaras sāk uzvesties kā ordas svešā zemē.
Šos kolhoziņus sendienas nevada ievēlētie!! Tie tikai peškas shēmotājiem.
Tikai par absolūtu reformu, pārējais ir murgi un buļ..buļ ..buļ

pirms gada, 2019.11.26 16:45

Latvijas ziņas