Pašvaldību autoceļu un ielu uzturēšanai piešķir papildu 3,4 miljonus latu

Valdība otrdien atbalstīja pašvaldību lūgumu no programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" piešķirt 3,4 miljonus latus, lai nodrošinātu pašvaldību autoceļu un ielu uzturēšanas darbus, žurnālistiem pavēstīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Līdzekļi piešķirti pēc analoģijas ar valdības lēmumu piešķirt līdzekļus Latvijas valsts autoceļu uzturētājam "Latvijas Valsts ceļi", viņš piebilda.

Satiksmes ministrijas (SM) sagatavotajā informatīvajā ziņojumā teikts, ka 2010.gadā ziemas sezonas pašvaldību autoceļu un ielu uzturēšanas darbi faktiski sākās novembra vidū, jo nepārtraukti bija mainīgi laika apstākļi. "Gandrīz katru dienu bija nokrišņi ar lielu sniega daudzumu, kā dēļ daudzviet valstī bija izveidojusies bieza sniega sega. Savukārt decembrī atkalas (lietus un lielā sniega daudzuma) dēļ uz ceļa brauktuvēm Latgales reģionā bija noliekušies koki, kas savukārt apgrūtināja autoceļu lietošanu un uzturēšanu. Līdzīgi laika apstākļi turpinājās arī 2011.gada janvārī. Ārkārtas laika apstākļu dēļ daudzās pašvaldībās janvārī tika izsludināta ārkārtas situācija," teikts ziņojumā.

Latvijas Pašvaldību savienība ir aptaujājusi pašvaldības par autoceļu un ielu finansējuma izlietojumu. Aptaujas rezultāti liecina, ka pašvaldības 2010./2011.gada ziemas sezonā pašvaldību autoceļu un ielu uzturēšanai izlietojušas 14,8 miljonus latu, kas veido 72,7% no piešķirtās valsts budžeta mērķdotācijas pašvaldību autoceļiem un ielām. Trūkstošos līdzekļus pašvaldības segušas no to rīcībā esošajiem pašvaldību pamatbudžeta līdzekļiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas