Pašvaldības tikušas 
pie miljona latu algām

Pašvaldībām pērnā gada nogalē avansā izmaksāts vairāk nekā 1 milj. Ls, ko tās varēs izmantot savas administratīvās kapacitātes celšanai, otrdien vēsta laikraksts Dienas bizness.

Spriežot pēc VARAM apkopotās informācijas, pašvaldībām izmaksāts vairāk nekā 1 milj. Ls dažādu speciālistu piesaistīšanai un vēl 1,088 milj. Ls - teritorijas plānojumu un attīstības plānu izstrādei.

VARAM Investīciju departamenta Reģionālās attīstības programmu nodaļas vadītāja Elīna Kārkla paskaidroja, ka līdzekļi, kurus pašvaldības saņēmušas speciālistu algošanai, izmaksāti Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta īstenošanai. Uz ESF finansējumu 100 % apmērā no projekta kopējām attiecināmajām izmaksām varējušas pretendēt visas pašvaldības, izņemot Rīgu. Nedz valsts, nedz pašu pašvaldību līdzekļi speciālistu algošanā netikšot ieguldīti - visi līdzekļi nāks no ESF.

Līdzekļus savas administratīvās kapacitātes celšanai saņēmušas ne tikai trūcīgās pašvaldības, bet arī tādas salīdzinoši turīgas pašvaldības kā, piemēram, Ventspils, Jūrmala, Mārupe un Ķekava.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Raimonds Vējonis (Zaļo un zemnieku savienība), vaicāts par to, cik lietderīgi ir izmantot ESF līdzekļus pašvaldību ierēdņu algošanai, teica: «Valdībā šis jautājums tika skatīts, valdība to akceptēja un tātad ir atzinusi par labu esam. Man pašam personīgi liekas, ka nevajadzēja atbalstīt speciālistu piesaisti tik plašā spektrā, bet valdība tā bija lēmusi.»

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas