Pašvaldībās ar augstākiem Covid-19 saslimstības rādītājiem sabiedriskajā transportā pasažieru skaits nedrīkstēs pārsniegt 50% no tā ietilpības

Pašvaldībās, kur kumulatīvās saslimstības rādītājs par 50% pārsniegs valsts vidējo rādītāju, ir noteikti papildu drošības pasākumi pilsētas sabiedriskajā transportā, kurā pasažieru skaits nedrīkstēs pārsniegt 50% no tā ietilpības, aģentūru LETA informēja Satiksmes ministrija (SM).

Kā ziņots, patlaban kumulatīvās saslimstības rādītājs par 50% pārsniedz valsts vidējo rādītāju 12 pašvaldībās - Daugavpils, Baldones, Krāslavas, Salacgrīvas, Aknīstes, Varakļānu, Mārupes, Mālpils, Smiltenes, Garkalnes, Limbažu un Salaspils, vēsta LETA.

Kā skaidro SM, papildu drošības pasākumi būs jānodrošina pašvaldībās, kur iepriekšējā nedēļā 14 dienu kumulatīvās saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotājiem par 50% pārsniegs valsts vidējo rādītāju. Pilsētas sabiedriskajā transportā pasažieru skaits nedrīkstēs pārsniegt 50% no tā ietilpības.

Gadījumos, ja transportlīdzeklī tā specifikas dēļ nav iespējas kontrolēt pasažieru iekāpšanu un izkāpšanu, ir jāmarķē sēdvietas, lai nodrošinātu distancēšanās prasības.

Papildu drošības pasākumi noteikti Ministru kabineta rīkojumā "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" un ir spēkā no piektdienas, 27.novembra.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) turpmāk līdz katras nedēļas otrdienai savā tīmekļvietnē publicēs informāciju par pašvaldībām, uz kurām attieksies papildu drošības pasākumi. Tie stāsies spēkā tās pašas nedēļas ceturtdienā.

Iedzīvotāji tiek aicināti ievērot iepriekš noteiktos drošības pasākumus - obligāti lietot sejas maskas sabiedriskajā transportā, tai skaitā arī taksometros. Savukārt, iedzīvotāji, kuriem ir pozitīvs Covid-19 tests vai kuri atzīti par kontaktpersonām, sabiedrisko transportu izmantot nedrīkst.


Pievieno komentāru

Latvijas ziņas