Partijām līdz 1.jūlijam jāiesniedz vēlēšanu deklarācijas par priekšvēlēšanu ieņēmumiem un izdevumiem

Partijām līdz 1.jūlijam Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) ir jāiesniedz pašvaldību vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijas, kuras birojam jāpārbauda sešu mēnešu laikā.

Turpinot partiju un apvienību ar priekšvēlēšanu aģitāciju saistīto izdevumu izvērtēšanu, KNAB pārbaudīs arī vēlēšanu deklarācijas, kurās politiskajiem spēkiem jānorāda visi ieņēmumi un izdevumi, kas radušies no 2.februāra līdz 1.jūnijam neatkarīgi no datuma, kad izrakstīts darījumu apliecinošs dokuments, saņemts un veikts maksājums. Ar minēto informāciju varēs iepazīties KNAB mājaslapā internetā.

Jau ziņots, ka priekšvēlēšanu periodā partijām ir pienākums sniegt KNAB informāciju tikai par noslēgtajiem līgumiem saistībā ar visa veida aģitācijas izvietošanu, labdarības pasākumu finansēšanu un sponsorēšanu.

Pēc deklarāciju pārbaudes KNAB informēs sabiedrību par deklarācijās, iespējams, atklātajiem partiju finansēšanas noteikumu pārkāpumiem, kā arī par pasākumiem, kas veikti to novēršanai.

Jau ziņots, ka viena politiskā partija īsi pirms sestdien notikušajām vēlēšanām bija sasniegusi 99,43% un viena politisko partiju apvienība 92,58% no likumā pieļaujamā izdevumu apmēra visu veidu reklāmas izvietošanai, labdarības pasākumu finansēšanai un sponsorēšanai.

Priekšvēlēšanu periodā KNAB savas kompetences ietvaros kontrolē priekšvēlēšanu aģitācijas apmaksas ierobežojumu ievērošanu, kā arī ierobežojumu ievērošanu saistībā ar administratīvo resursu izmantošanu priekšvēlēšanu aģitācijas veikšanai.

Birojs priekšvēlēšanu periodā saņēmis 96 iesniegumus, kuros iedzīvotāji lūguši skaidrot attiecīgās likuma normas, kā arī ziņojuši par konkrētiem gadījumiem, kad, iespējams, pārkāpti aģitācijas ierobežojumi vai izmantoti administratīvie resursi aģitācijas veikšanai.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas