Parlaments nolemj palielināt tiesnešu skaitu rajonu tiesās

Saeima šodien nolēma palielināt tiesnešu skaitu rajonu (pilsētu) tiesās.

Lēmums paredz, ka ar 2014.gada 1.janvāri rajonu (pilsētu) tiesās ir 406 tiesneši, tajā skaitā Administratīvajā rajona tiesā - 46 tiesneši. Patlaban noteikts, ka rajonu (pilsētu) tiesās ir 395 tiesneši, tostarp 80 zemesgrāmatu un 46 Administratīvās rajona tiesas tiesneši, aģentūru LETA iepriekš informēja Saeimas Preses dienestā.

Tieslietu ministrija, pamatojoties uz "tīro instanču" ieviešanu, rajonu (pilsētu) tiesu tiesnešu skaitu rosināja palielināt kopumā par 11 tiesnešiem. Piecas tiesneša amata vietas plānots izveidot, lai nodrošinātu Augstākās tiesas reformu un rajonu (pilsētu) tiesas varētu pārņemt apgabaltiesu kā pirmās instances tiesas kompetencē esošās civillietas.

Vēl piecas tiesneša amata vietas tiks izveidotas, lai paātrinātu lietu izskatīšanu Rīgas apgabaltiesas darbības teritorijā esošajās vispārējās jurisdikcijas tiesās, bet vienu amata vietu - Jelgavas tiesā, kas ir vienīgā rajona (pilsētas) tiesa, kurai ir piekritīgas lietas par kapitālsabiedrību dalībnieku (akcionāru) sapulces lēmumu atzīšanu par spēkā neesošiem.

Saeima šīs izmaiņas pieņēma, apstiprinot lēmuma projektu "Par tiesnešu skaita noteikšanu Latvijas Republikas rajonu (pilsētu) tiesās".

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas