Parakstus Satversmes grozījumiem par krievu kā valsts valodu sola kā dāvanu Uzvaras svētkos 1

Nepilnu divu nedēļu laikā ir izdevies savākt jau vairāk nekā 3500 parakstu par krievu valodas kā otrās valsts valodas nostiprināšanu Satversmē, informē jauniešu kustība "Vienota Latvija".

Biedrības "Vienota Latvija" un "Dzimtā valoda" iniciētā parakstu vākšana paredz grozīt Satversmes 4., 18., 21., 101. un 104.pantu, lai krievu valoda līdzās latviešu valodai būtu otrā valsts valoda Latvijas Republikā.

"Ir patiess gandarījums par to, ka krievu valoda ir kļuvusi par tautas vienotības simbolu Latvijā. Daudzi skeptiķi uzskatīja, ka tā ir kārtējā politiskā PR akcija, bet tautas griba un skaitļi ir nepielūdzami. Tik lielu cilvēku atbalstu mēs negaidījām un esam patīkami pārsteigti, ka ne tikai krievi, bet arī simtiem latviešu jau ir parakstījušies par mūsu izstrādāto likumprojektu. Tas pierāda tikai to, ka mēs neizbēgami virzamies uz priekšu, lai savāktu nepieciešamos 10 000 parakstus, kas ļaus Centrālajai vēlēšanu komisijai jau vistuvākajā laikā izsludināt parakstu vākšanu valsts līmenī," norāda "Vienota Latvija" priekšsēdētājs Eduards Svatkovs. Portālam viņš apliecināja, ka atsaucība un atbalsts pagaidām ir pietiekami, tāpēc nedomā vērsties pie pašvaldībām, lai grozījumu atbalstītājus atbrīvotu no valsts nodevas par paraksta apliecināšanu līdzīgi kā to darīja biedrība "Sargi valodu un Latviju" un "Visu Latvijai".

Atbalstu "Vienota Latvija" iniciētajai parakstu vākšanai esot izteicis populārais Krievijas humorists Mihails Zadornovs, kurš apsolījis ziedot līdzekļus 250 parakstu apstiprināšanai pie notāra.

"Vienota Latvija" plāno nepieciešamos 10 000 parakstus savākt līdz šī gada 9. maijam. "Tādā veidā pasniedzot Otrā pasaules kara veterāniem simbolisku uzvaras dāvanu," teikts biedrības izplatītajā paziņojumā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

madamLiepkoks

Tā tiešām būtu skaista dāvana. Simboliski un pēc būtības gluži piemērota izvēlētajam datumam.

pirms 10 gadiem, 2011.03.25 12:10

Latvijas ziņas