Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Parakstīts Latvijas un ASV saprašanās memorands par bezvīzu režīma ieviešanu 1

Šodiien Ārlietu ministrijā iekšlietu ministra pienākumu izpildītājs, ārlietu ministrs Māris Riekstiņš (TP) un ASV iekšzemes drošības ministrs Maikls Čertofs parakstīja Latvijas Iekšlietu ministrijas un ASV Tēvzemes drošības departamenta saprašanās memorandu par ASV bezvīzu programmu un ar to saistītajiem pastiprinātajiem drošības pasākumiem.

Saprašanās memorands, ko dēvē par pirmo Latvijas soli ceļā uz bezvīzu režīma ar ASV ieviešanu, ir ASV un Latvijas nozaru ministriju politiska nodoma dokuments par abu valstu sadarbību, lai veicinātu ātrāku Latvijas uzņemšanu ASV bezvīzu programmā un panāktu vienlīdzīgus ieceļošanas nosacījumus Latvijas un ASV pilsoņiem.

Memorands pauž abu valstu kompetento iestāžu nodomu sadarboties informācijas apmaiņā par zināmajiem vai aizdomās turamajiem teroristiem, par jautājumiem migrācijas lietās, kā arī attiecībā uz tādas informācijas sniegšanu, kas veicinās terorisma un noziedzības apkarošanu. Memorands paredz arī pušu sadarbību personu atpakaļuzņemšanas jautājumos, kā arī programmu izstrādi attiecībā uz lidojumu drošību.

Latvijas Ārlietu ministrija uzsver, ka Latvija ilgstoši ir aktīvi darbojusies gan divpusēji, gan arī Eiropas Savienības (ES) ietvaros, lai panāktu vīzu paritāti ar ASV, nodrošinot Latvijas pilsoņu iespēju ieceļot ASV bez vīzas un tādējādi pārtraucot nevienlīdzīgos noteikumus ES dalībvalstīm ieceļošanai ASV.

Tagad pēc memoranda parakstīšanas vēl būs nepieciešamas papildu vienošanās ar ASV pusi, lai bezvīzu režīms varētu stāties spēkā. Latvijas ārlietu ministrs iepriekš pieļāva, ka šo procesu varētu pabeigt "tuvāko mēnešu laikā", un gada beigās Latvijas pilsoņi varētu doties uz ASV bez vīzas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Soprano

Super,varēsim braukt uz Ameriku peļņā,jo Latvijā nav ko darīt

pirms 11 gadiem, 2008.03.13 17:44

Latvijas ziņas