Par nenoņemto ielas nosaukuma plāksnīti divās valodās pie Kravcova mājas Liepājā piemēros naudas sodu

Bijušajam Saeimas deputātam Valērijam Kravcovam (SC), kurš nav izpildījis Valsts valodas centra (VVC) prasību noņemt pie savas mājas Liepājā, Ganību ielā, piestiprināto ielas nosaukuma plāksnīti latviešu un krievu valodā, piemēros naudas sodu.

Kā informē VVC Lejaskurzemes reģiona valodas kontroles nodaļas vecākā inspektore Vija Āboliņa, šodien Kravcovs neieradās uz administratīvās lietas izskatīšanu Liepājas domē, tādēļ lēmums par soda piemērošanu pieņemts bez viņa klātbūtnes.

Par šādu pārkāpumu var piemērot naudas sodu no 25 līdz 100 latiem. VVC pārstāve neatklāja precīzu Kravcovam piemērotā naudas soda apmēru, taču norādīja, ka tas ir tuvs maksimālajam iespējamajam sodam. Lēmuma kopija Kravcovam tiks nosūtīta ierakstīta vēstulē.

Kā ziņots, jūnija sākumā biedrības "Dzimtā valoda" pārstāvja Jevgēnija Osipova tēvam Jurijam Osipovam tika piemērots naudas sods par nenoņemto ielas nosaukuma plāksnīti divās valodās, kas piestiprināta pie Osipovu mājas Liepājā, Vaiņodes ielā.

VVC bija uzdevis noņemt vēl ielu nosaukumu plāksnīti divās valodās, kas bija piestiprināta Liepājā pie 40 dzīvokļu mājas Reiņu meža ielā. Šī plāksnīte pēc VVC prasības tika noņemta.

VVC Valodas kontroles nodaļas vadītājs Antons Kursītis iepriekš skaidroja, ka, piestiprinot ielas nosaukuma plāksnīti divās valodās, pārkāpti Liepājas pilsētas saistošie noteikumi "Ēku numurzīmju, ielu vai laukumu nosaukumu norāžu izvietošanas kārtība Liepājā", kas paredz, ka tekstam uz ēku numurzīmēm, ielu vai laukumu nosaukumu norādēm ir jābūt valsts valodā. Tāpat pārkāpts arī Valsts valodas likums.

"Iela nav cilvēka privātīpašums. Ja šāda plāksnīte divās valodās būtu piestiprināta mājas iekšpusē, tad nebūtu problēmu. Arī tad, ja pie mājas krievu valodā būtu piestiprināts uzraksts "Osipova villa", nevarētu neko aizrādīt. Taču ielas nosaukuma plāksnītes funkcija ir sabiedrības informēšana," skaidroja Kursītis.

Osipovs iepriekš stāstījis, ka ar šādu akciju viņš vēlas panākt, lai pilsētās, kurās daudz iedzīvotāju referendumā atbalstīja otras valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai, ielu nosaukumus turpmāk rakstītu divās valodās.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas