Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par mājdzīvnieka reģistrāciju nākamgad būs jāmaksā pieci lati

Par suņa, kaķa vai cita mājdzīvnieka reģistrāciju no 2013.gada 1.janvāra būs jāmaksā piecu latu valsts nodeva, paredz valdības pieņemtie grozījumi noteikumos "Valsts aģentūras "Lauksaimniecības datu centrs" sniegto publisko maksas pakalpojumu cenrādis".

Patlaban maksu par šķirnes mājdzīvnieka reģistrāciju nepiemēro, ja tas ir jaunāks par sešiem mēnešiem. Bezšķirnes suņu, kaķu un sesku īpašniekiem dzīvnieku reģistrācija datu centra datubāzē patlaban nav obligāta, īpašnieki var izvēlēties, vai to darīt.

Lai motivētu suņu īpašniekus reģistrēt suņus, datu centrs ir radis iespēju 2012.gadā suņus reģistrēt bez maksas, tāpēc minētā dzīvnieku reģistrācijas maksa, kā arī maksa par mājdzīvnieka īpašnieka maiņu 3,50 lati stāsies spēkā 2013.gada 1.janvārī.

Bīstama suņa īpašniekam maksa par dzīvnieka apzīmēšanas komplektu nemainīsies - 25,21 lats par suņa reģistrāciju un apzīmēšanas komplekta sagatavošanu. Īpašniekam tiek dota iespēja iegādāties tikai atšķirības lenti, ja suns jau ir apzīmēts ar mikroshēmu.

Saskaņā ar "Lauksaimniecības datu centra" datiem aptuvenais pieņemtais suņu skaits valstī ir 160 000. Šķirnes suņu, šķirnes kaķu un šķirnes sesku skaits patlaban nav zināms.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas