Par Latvijas zinošāko skolu kļuvusi Jelgavas Spīdolas ģimnāzija; starp labākajām arī Cīravas arodvidusskola

Vairāk nekā mēneša garumā Latvijas skolu skolēni un studenti risināja darba aizsardzības jautājumus uzņēmumos, kā arī savstarpēji sacentās par titula „Zinošākā skola 2011” iegūšanu. Par Latvijas zinošāko skolu 451 skolas konkurencē ir kļuvusi Jelgavas Spīdolas ģimnāzija, kuras 27 rezultatīvākie dalībnieki dosies jūras ceļojumā uz Stokholmu ar „Tallink”, kā arī viesosies uzņēmumā „Tele2”, lai iegūtu praktisku pieredzi starptautiska uzņēmuma darbības organizēšanā.

Konkursā kopumā piedalījās 12 359 dalībnieki no 451 izglītības iestādes. Pirmajā desmitniekā bez 1.vietas ieguvēja ierindojās vēl Saulaines Profesionālā vidusskola, Saldus Profesionālā vidusskola, Rīgas Ropažu vidusskola, Kārsavas vidusskola, Cīravas arodvidusskola, Bauskas 1.vidusskola, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Daugavpils 12.vidusskola un Vidzemes Augstskola.

Laikā no 5.septembra līdz 10.oktobrim Latvijas vidusskolēni, profesionālo vidusskolu audzēkņi, koledžu un augstskolu studenti tika aicināti karjeras portālā Prakse.lv spēlēt atraktīvu mācību datorspēli, kurā jaunieši varēja iejusties darbinieku lomās un risināt vairāk kā simts dažādas darba aizsardzības epizodes septiņos Latvijas uzņēmumos.

„Mēs patiesi priecājamies, par uzvaru šajā konkursā, jo mērķtiecīgi uz to gājām. Aicinājām iesaistīties pēc iespējas vairāk savu skolēnu, jo, pirmkārt, tā bija iespēja tiem kļūt zinošajiem šajā būtiskajā jomā, kā arī, otrkārt, mēs jau sen vēlējāmies parūpēties par iespēju skolēniem doties ceļojumā ārpus Latvijas. Esam pateicīgi konkursa rīkotājiem par radīto datorspēli, kura patiešām efektīvi izglīto jauniešus darba aizsardzībā un sasaista teoriju ar vidi reālos uzņēmumos!” – norāda Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas direktore Ilze Vilkārse.

Portālā Prakse.lv vadītājs Jānis Logins norāda, ka „konkurss bija efektīvs veids, kā aktivizēt jauniešus vairāk pievērsties darba aizsardzības jautājumiem un darīt to atraktīvā un jauniešiem saistošā veidā. Esam gandarīti, ka skolēni no rezultatīvākajām skolām bija vienoti un kopīgi sasniedza mērķi. Konkursa rezultāti ir pierādījums tam, ka iespēja uzvarēt ir nevis lielākajām, bet gan vienotākajām skolām”.

“Aizsardzības un drošības jautājumi ieņem būtisku lomu Tele2 darbībā, un mēs ar prieku atsaucāmies portāla Prakse.lv aicinājumam piedalīties mācību datorspēlē, lai interaktīvā veidā stāstītu jauniešiem par dažādiem ar darba aizsardzību saistītiem jautājumiem. Šādas interaktīvas mācību datorspēles ne tikai būtiski uzlabo jauniešu zināšanu līmeni par dažādiem drošības aspektiem uzņēmumos, bet arī veicina to, ka jaunieši ikdienā lielāku uzmanību pievērš drošībai. Mums ir arī prieks dot iespēju titula titula „Zinošākā skola 2011” ieguvējiem paviesoties Tele2 birojā Zviedrijā un iepazīties ar starptautiska uzņēmuma darbu,” Jānis Miķelsons, Tele2 drošības dienesta vadītājs.

„Zinošākā skola” mērķis bija atraktīvā veidā izglītot skolēnus un studentus darba aizsardzības jautājumos. Lai piedalītos konkursā, jauniešiem bija jāspēlē datorspēle, kurā tiek risinātas problēmsituācijas lielveikalu tīklā „Rimi”, kosmētikas ražotnē „MADARA Cosmetics”, mobilo sakaru operatora „Tele2” birojā un klientu apkalpošanas centrā, „Volvo” servisa centrā, viesnīcā „Europa Royale Hotel”, būvniecības uzņēmumā „RE&RE” un datortehnikas uzņēmumā „Hewlett-Packard”. Par spēles dalībnieku vidū vispolārāko uzņēmumu izvirzījās „Tele2”, kurā no dalībnieku puses tika izspēlētas visvairāk situācijas.

Konkursu rīkoja portāls Prakse.lv sadarbībā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju. Konkursu atbalstīja un par jauniešu izglītošanu darba aizsardzībā rūpējas: „Tallink”, „Tele2”,  „Draugiem.lv” un „E-klase.lv”.

Datorspēle tapusi ar Eiropas Savienības Sociālā fonda projekta „Darba attiecību un darba drošības normatīvo aktu praktiska piemērošana nozarēs un uzņēmumos” ietvaros.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas