Par labākajām biznesa idejām Kurzemē atzīst laikrakstu ekonomiski aktīviem iedzīvotājiem un triciklu ar elektromotoru

Kurzemes reģiona biznesa ideju konkursā "Drosmīgu ideju atbalsta programma" par labākajām atzītas idejas "Laikraksts ekonomiski aktīviem iedzīvotājiem" un "Tricikls "Rokenrolleris" ar elektromotoru", informē Ventspils Augsto tehnoloģiju parka (VATP) sabiedrisko attiecību speciāliste Madara Grinvalde.

Laikraksta idejas autors ir Arvīds Deģis no Talsiem, bet ideju par triciklu izstrādājuši Kristaps Puliņš un Artūrs Berkins no Kuldīgas. Abu ideju autori balvā saņēmuši portatīvos datorus.

Konkursa vērtēšanas komisija augsti novērtējusi vēl sešas biznesa idejas, kuru autoriem piešķirtas veicināšanas balvas, tostarp bezmaksas individuālās mentoringa konsultācijas. Veicināšanas balvas saņēma Artis Reimanis no Kuldīgas par ideju "Skandu izgatavošana", Gints Ročāns, Jānis Leja un Edgars Leja no Liepājas par ideju "Jūras transporta līdzeklis", Alise Diedišķe no Saldus par ideju "Koka rotaļlietas", Agnija Šankova no Talsiem par ideju "Bērnu barošanas kabīne", Irita Dorbe un Aivo Krūmiņš no Talsiem par ideju "Medus un ogu maisījums" un Ance Freiberga no Ventspils par ideju "Kartona rotaļlietas".

Mentoringa konsultāciju laikā ideju autori ar ekspertu atbalstu veiks biznesa ideju dzīvotspējas novērtēšanu, kā arī biznesa plānu izstrādi, lai ienāktu Latvijas tirgū ar kvalitatīviem un konkurētspējīgiem produktiem.

Šī gada pavasarī jau ceturto reizi VATP, Kurzemes Biznesa inkubators un "SEB banka" organizēja konkursu "Drosmīgu ideju atbalsta programma", kurā tika aicināti piedalīties uzņēmīgie Kurzemes iedzīvotāji ar savām biznesa idejām.

Konkursa dalībniekiem bija jāapraksta un klātienē jāprezentē sava biznesa ideja, pārliecinot vērtēšanas komisiju par biznesa dzīvotspēju un idejas unikalitāti. Kopumā konkursā tika saņemti 43 pieteikumi, no tiem 11 - Liepājā, 11 - Kuldīgā, 10 - Ventspilī, septiņi - Talsos un četri - Saldū.

Vērtēšanas komisija, kuras sastāvā bija "SEB bankas", Kurzemes pilsētu pašvaldību, augstskolu un biznesa inkubatoru pārstāvji, vērtēja iesniegtās biznesa idejas pēc trim galvenajiem kritērijiem - vai biznesa ideja ir drosmīga, realizējama un vai komandas sagatavotības līmenis ir pietiekams.

Perspektīvāko biznesa ideju autoriem būs iespēja savu ideju attīstīt biznesa inkubatoros vai pirms-inkubatoros Kurzemes reģionā - Liepājā, Saldū, Kuldīgā, Talsos un Ventspilī.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas