Par Jaunā finanšu eksperta titulu cīnīsies arī 47 darbu autori no Kurzemes

Šogad vidusskolēnu zinātniski pētniecisko darbu konkursam "Jaunais finanšu eksperts" iesniegti 243 darbu pieteikumi, kas ir teju divreiz vairāk nekā pērn. Vienlaikus arī trīskāršojies konkursā pārstāvēto skolu skaits, sasniedzot 108 mācību iestādes. Par Jaunā finanšu eksperta titulu cīnīsies arī 47 darbu autori no Kurzemes, kopā pārstāvot 17 skolas. Straujais pieteikumu skaita pieaugums apliecina vidusskolēnu lielo interesi par personīgajām finansēm.

Kā ziņots, konkursa "Jaunais finanšu eksperts 2012" ietvaros dalībnieki veiks pētījumus par jauniešiem aktuālām personīgo finanšu tēmām, lai pavasarī prezentētu savu darbu rezultātus īpašā konferencē. Tajā skolēni sacentīsies par Jaunā finanšu eksperta titulu un naudas balvu fondu 1000 eiro apmērā. Konkursu, turpinot valstiska mēroga iniciatīvu, jau otro gadu pēc kārtas organizē Swedbank Privātpersonu finanšu institūts.

"Mums ir patiesi liels gandarījums par jauniešu lielo atsaucību – Kurzemē dalībnieku un pārstāvēto skolu skaits ir pieaudzis vairāk nekā divas reizes. Esmu pārliecināta, ka dalība Jauno finanšu ekspertu konkursā skolēniem būs unikāla pieredze. Faktiski esam atraduši veidu, kā vienas aktivitātes ietvaros apvienot visas ietekmes puses, kas veido jauniešu attieksmi pret naudu – skolu, ģimeni un vienaudžus. Uzskatu, ka tieši šādi gūta praktiskā pieredze jauniešiem nākotnē saskarsmē ar naudu noderēs visvairāk," norāda Diāna Krampe, Swedbank Privātpersonu finanšu institūta pārstāve.

Savos darbos skolēni šogad visbiežāk izvēlējušies pētīt, cik Latvijas ģimenēm izmaksā viens skolēns – to apņēmusies aprēķināt ceturtā daļa konkursa dalībnieku. Otra populārākā tēma Latvijā, bet vispopulārākā Kurzemes jauniešu vidū ir augstākās izglītības izmaksas, kas tiks pētītas katrā piektajā darbā. Populāras ir bijušas arī tēmas par studiju kredītiem un darbu vasarā.

Swedbank Privātpersonu finanšu institūta pārstāve Diāna Krampe uzskata, ka šādu pētījumu veikšana ne tikai palīdzēs gūt jaunas zināšanas un iemaņas pašiem skolēniem, bet arī atklās sabiedrībai jaunus faktus par reālo dzīvi dažādos Latvijas reģionos. Ar skolēnu veikto pētījumu rezultātiem plānots iepazīstināt gan valsts iestādes, gan plašsaziņas līdzekļus un ikvienu interesentu.

Jauniešu izstrādātos darbus nākamā gada aprīlī vērtēs neatkarīga ekspertu žūrija, lai labāko darbu autorus aicinātu 12. maijā uzstāties Jauno finanšu ekspertu konferencē Rīgā.

Tradicionāli konkurss guvis vislielāko interesi reģionu skolās. Aktīvākās bijušas Vidzemes skolas, no kurām saņemta trešā daļa no visiem pieteikumiem. Savukārt lielākais pieteikumu skaits no vienas mācību iestādes saņemts Kurzemē – Liepājas Valsts tehnikuma audzēkņi iesnieguši 15 darbu pieteikumus.

Tā kā pērn konkurss guva ļoti lielu atzinību no dalībnieku puses, šogad ir arī paplašinājies tā norises mērogs. Pasniedzēji, kas pieteikušies, kā zinātniski pētniecisko darbu vadītāji, varēs papildināt savas zināšanas un praktiskās iemaņas īpašos bezmaksas semināros un saņemt apliecinājumu par tālākizglītībai veltīto laiku, bet jaunieši tiks aicināti piedalīties izglītojošos vebināros internetā.

Atgādinām, ka pirms gada konkursam tika pieteikti 127 darbi no 39 Latvijas skolām. Konkursa finālā Kurzemi pārstāvēja Liepājas Raiņa 6. vidusskolas audzēknes, bet jauno finanšu ekspertu titulus izcīnīja Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas 10. klases skolnieces Sigita Permina un Maija Ābele (foto pielikumā). Jaunietes savā darbā pētīja dažādu ģimeņu budžeta plānošanas pieredzi un nāca klajā ar inovatīvu ideju ģimeņu izdevumu uzskaites atvieglošanai – e-čeku.


Pieteikumu skaits pa novadiem:

Vidzeme - 73

Latgale - 54

Kurzeme - 47

Zemgale - 35

Rīga - 34

Tēmu popularitāte Kurzemē:

Cik Latvijā maksā augstākā izglītība? - 12

Cik ģimenei izmaksā skolēns? - 9

Skolēnu darbs vasarā kā vērtīga pieredze - 8

Studiju un studējošo kredīts – iespēja vai nasta? - 7

Cik tērē students? - 5

Kabatas nauda – pirmā finanšu plānošanas pieredze - 4
 
Jauniešu zināšanas par naudu - 2

Lielākais pieteikumu skaits no vienas mācību iestādes Latvijā:

Liepājas Valsts tehnikums -15

Madonas Valsts ģimnāzija - 10

Tukuma Raiņa ģimnāzija - 7
 
Ogres Valsts tehnikums - 6

Valmieras ģimnāzija - 6

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas