Par energoefektivitāti jādomā ne tikai Zemes stundā

Energoefektivitātes pasākumu ievērošana ikdienā katras Latvijas mājsaimniecības elektroenerģijas patēriņu var samazināt vismaz par 10%, informē uzņēmuma "Latvenergo" pārstāve Ivita Bidere.

23. martā no pulksten 20.30 pasaulē tiks atzīmēta Zemes stunda, kuras laikā ikviens pasaules iedzīvotājs, arī organizācijas, ir aicinātas simboliski izslēgt apgaismojumu uz vienu stundu.

"Ne visiem un ne vienmēr izdodas izslēgt elektrību Zemes stundas laikā, taču gan mana dzīves pārliecība, gan arī profesionālā darbība saprātīgus elektroenerģijas lietošanas paņēmienus ir padarījusi par pašsaprotamiem ikdienas paradumiem. Reiz izdzirdēts padoms var ātri "pielipt" – daudziem no maniem paziņām automātiska darbība ir ieliet elektriskajā ūdens vārāmajā kannā tikai tik ūdens, cik ir nepieciešams vienai krūzei, nevis liet to pilnu un uzvārīšanai iztērēt daudz vairāk elektroenerģijas," stāsta AS „Latvenergo” Energoefektivitātes centra projektu vadītāja Biruta Ģine.

"Latvenergo" izstrādājusi īpašu aktivitāti sociālajos tīklos "Zemes stunda", kurai ir jau vairāk nekā 15 000 unikālo lietotāju.
Uzņēmuma profilu draugiem.lv un facebook.com apmeklētāji tiek aicināti katru dienu virtuāli nomainīt vecu spuldzīti pret jaunu, energotaupīgāku. Izdarot šo vienkāršo darbu, lietotājs saņem padomu, foto vai video materiālu par ikdienas energoefektivitāti, kas ļauj samazināt individuālo patēriņu.

Daži no padomiem, kas var kļūt par ikdienu:

Saulainā dienā atverot vaļā logu, noregulējiet radiatora termoregulatoru uz atzīmi *, citādi palielināsies maksa par apsildi, jo siltums no radiatora nokļūs apkārtējā vidē.

Skatoties TV pārraides ierakstā bez reklāmas pauzēm, iespējams ietaupīt vismaz 10% no televizora elektroenerģijas patēriņa.

Ja esi aizņemts un televīzijas raidījumus neskaties, bet tikai klausies, labāk fonā ieslēdz radio, jo televizors patērē vismaz 3 reizes lielāku elektrisko jaudu.

Lai paaugstinātu elektriskā ūdens sildītāja energoefektivitāti, ieregulējiet ūdens temperatūru intervālā no 58 līdz 60 grādi;Saldētavā jāieregulē -18º C un ledusskapī +5º, C temperatūra, jo katrs lieki pazemināts grāds palielina elektroenerģijas patēriņu par 10%.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas