Par Eiropas izcilāko tūrisma galamērķi Latvijā šogad atzīts Līgatnes papīrfabrikas ciemats; Karostas cietumam - otrā vieta

Par Eiropas izcilāko tūrisma galamērķi - EDEN ("European Destinations of Excellence") - Latvijā 2011. gadā atzīts Līgatnes papīrfabrikas ciemats, aģentūrai BNS pavēstīja Tūrisma attīstības valsts aģentūrā (TAVA).

EDEN projekta tēma šogad bija "Arhitektūras pieminekļu atjaunošana par tūrisma objektiem". Kopumā konkursam šogad tika iesniegti 12 pieteikumi, savukārt projektu "Līgatnes papīrfabrikas ciemats - strādnieku vēsturiskā dzīvesveida liecinieks" iesniedza Līgatnes novada dome.

Plānots, ka Līgatne kā konkursa uzvarētāja tiks popularizēta vietējos un ārvalstu medijos, par to tiks uzņemta videofilmiņa, ko demonstrēs EDEN projekta noslēguma pasākumā Eiropas Tūrisma forumā, un Līgatne iegūs tiesības izmantot EDEN projekta zīmolu vietas atpazīstamības veicināšanai.

Muižnieks pastāstīja, ka līdzekļus mārketingam Līgatne, tāpat kā citi iepriekšējo gadu EDEN uzvarētāji, varētu saņemt, arī turpmāk piedaloties EDEN projekta aktivitātēs. "Eiropas komisija nākamgad neizsludinās jaunu konkursu, bet tā vietā, lai nominētu arvien jaunas tūrisma vietas, ieguldīs līdzekļus jau esošo galamērķu reklamēšanai un attīstīšanai," paskaidroja Muižnieks.

Vienlaikus viņš informēja, ka turpmākajās EDEN aktivitātēs iesaistīties aicinātas arī nākamo četru vietu ieguvējas šā gada konkursā, par kurām arī tiks uzņemas videofilmiņas un kas arī tiks reklamētas EDEN Latvija projekta izdevumos, - otro vietu ieguvušais Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja pieteikums "Karostas cietuma starptautiskā atraktivitāte - sabiedriskās iniciatīvas veiksmes stāsts", trešās vietas ieguvējs - Bauskas novada domes pieteikto piļu un muižu produkts "Lielupes ielejas dārgumi", ceturtās vietas ieguvējs - Siguldas novada domes projekts "Arhitektūras pieminekļu iesaiste un pilnveidošana tūrisma galamērķa attīstībai Siguldā un Turaidā" un piektās vietas ieguvējs pašvaldības aģentūras "Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs" projekts "Tūkstotis vēstures pēdu Cēsīs".

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas