Par diviem gadiem pagarina priekšlaicīgas pensionēšanās iespēju 1

Saeima ceturtdien otrajā un galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Pensiju likumā, jo grozījumos iekļautā norma par priekšlaicīgas pensionēšanās iespēju pašlaik ir spēkā līdz šā gada beigām un ir jāpagarina no nākamā gada 1. janvāra.

Par to balsoja 94 deputāti, neviens nebija pret un neviens neatturējās.

Līdz ar likumprojekta pieņemšanu līdz 2013. gada 31. decembrim pagarināta iespēja pieprasīt vecuma pensiju divus gadus pirms noteiktā pensionēšanās vecuma personām, kuru apdrošināšanas stāžs nav mazāks par 30 gadiem.

Saskaņā ar likumprojektu uz diviem gadiem plānots saglabāt arī tiesības uz pensiju ar atvieglotiem noteikumiem par darbu sevišķi kaitīgos, sevišķi smagos vai kaitīgos un smagos darba apstākļos. Uz tādu pašu termiņu plānots saglabāt patlaban spēkā esošos pensijas sākumkapitāla aprēķināšanas atvieglojumus, lai nodrošinātu, ka no nākamā gada būtiski nesamazinās atsevišķas no jauna piešķirtās pensijas.

Šīs likuma normas skar aptuveni 40 tūkstošus cilvēku, un to ieviešana no 2012. gada valsts budžeta prasīs septiņus miljonus latu.

Saeimā skatāmajos grozījumos likumā "Par valsts pensijām" netika iekļauts priekšlikums paredzēt vecuma pensiju paaugstināšanu laika posmā no 2014. līdz 2021. gadam līdz 65 gadu vecumam, jo tas ir jutīgs jautājums, kas vēl jāizrunā ar sociālajiem partneriem, aģentūrai BNS pastāstīja LM Komunikācijas nodaļas vadītāja Marika Kupče.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Diez vai pie šitās valdības tik ilgi kāds izvilks, sen jau būsim nosprāguši!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.12.09 00:30

Latvijas ziņas