Par balsu pirkšanu ir jāziņo 7

Drošības policijā (DP) ir saņemti pirmie signāli par personām, kas šajās vēlēšanās gatavojas organizēt vēlētāju balsu pirkšanu, informē Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.

CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars šodien tikās ar DP priekšnieka vietnieku Intu Ulmani un Valsts policijas (VP) priekšnieka vietnieku, Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieku Arti Velšu, lai pārrunātu pasākumus sabiedriskās kārtības nodrošināšanai pašvaldību vēlēšanās.

DP un VP amatpersonas apstiprināja, ka vēlēšanu laikā atbildīgie dienesti un tiesībaizsardzības iestādes strādās pastiprinātā režīmā, lai laikus apzinātu un novērstu iespējamos apdraudējumus sabiedriskajai kārtībai un pretlikumīgas darbības.

VP vēlēšanu laikā pastiprinātu uzmanību pievērsīs ēkām, kurās izvietoti vēlēšanu iecirkņi. Savukārt DP līdz pašvaldības vēlēšanām veic preventīvus pasākumus, lai savlaicīgi novērstu iespējamu vēlētāju balsu pirkšanas gadījumus. Jau pašlaik DP ir saņemti pirmie signāli par personām, kas šajās vēlēšanās gatavojas organizēt vēlētāju balsu pirkšanu. Signāli saņemti no Latgales, Vidzemes un Zemgales novadiem.

Arī turpmākajā laikā līdz vēlēšanām un vēlēšanu dienā DP policija ir gatava reaģēt uz informāciju par iespējamo balsu pirkšanu. Jebkāda veida saņemtās ziņas par iespējamo vēlētāju balsu pirkšanu jau pašlaik tiek rūpīgi pārbaudītas, un veikti pasākumi, lai nepieļautu šāda veida pārkāpumus. DP arī lūdz iedzīvotājus, kuru rīcībā ir informācija par iespējamu balsu pirkšanu vai konstatētiem balsu pirkšanas gadījumiem, vērsties tuvākajā policijas iecirknī, zvanot pa tālruņa numuru 110, kā arī Drošības policijā, zvanot pa telefonu 67208964 vai sūtot e-pastu uz adresi: "dpdd@dp.gov.lv".

Iedzīvotāji aicināti vērsties VP arī gadījumos, ja saskaras ar mēģinājumiem traucēt mierīgu vēlēšanu norisi vēlēšanu laikā vēlēšanu iecirkņos vai 50 metru attālumā no vēlēšanu iecirkņiem vai ja netiek ievēroti priekšvēlēšanu aģitācijas nosacījumi.

CVK atgādina, ka pašvaldību vēlēšanās būs spēkā pilnīgs aģitācijas aizliegums vēlēšanu dienā un dienu pirms vēlēšanām. Līdz ar to šā gada 31.maijā un 1.jūnijā ir aizliegta priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošana radio, televīzijā, preses izdevumos, internetā, publiskās vietās, kā arī valsts un pašvaldību iestādēs, kapitālsabiedrībās, kurās vairāk nekā 50 procentu kapitāla daļu pieder valstij vai pašvaldībai.

Pašvaldību vēlēšanas Latvijā notiks sestdien, bet no 29.maija līdz 31.maijam dažas stundas dienā notiks iepriekšējā balsošana.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

ar garantiju

Tagad padežūrējot pie ciema veikala, var droši paģirām izprasīt kādu piečuku, no topošiem kandidātiem. Ja stīvējas, tad jāpiedraud, ka vēlēšanās balsos par citiem, un panākums garantēts. Sikšņos parbaudīts.

pirms 7 gadiem, 2013.05.28 10:51

to-liste

Jūs neesiet pareizi sapratuši Aizputes stukačaJ.Š. satraukumu, par sporta atbalstīšanu Aizputes novadā! Satraukums ir par to, ja Vienotība tiek pie varas,tad viņi var sadalīt sporta budžetu vienlīdzīgi visiem sporta veidiem un tad iznāk kad šāvējiem par savu naudu jāpēr patronas, kā tas notiek citos novados un volejbolistiem čībiņas-arī par savu naudiņu!
Voč, par ko ir satraukums!!!!

pirms 7 gadiem, 2013.05.28 10:10

" naivā Caca"

Ne tikai iegriesties Durbes novada Dunalkas iecirknī ,bet arī būt klāt pie balsu skaitīšanas,lai neatkārtotos tas ,kas notika 4 gadus atpakaļ,pazuda vēlētāju saraksti, un Aiva brīnās ,kā tad tā varēja notikt, kāda nekaunība, pati bija atbildīga par to.

pirms 7 gadiem, 2013.05.28 09:03

nelieši!

Gribētos uzzināt,cik tālu drošībnieki tikuši ar to gadījumu 2009.gada vēlēšanās,kad Liepājā bija aizdomas par kāda TB saraksta dalībnieka mahinācijām ar biļetenu labošanu kādā Karostas iecirknī.Tā arī nekur nav par to rakstīts.Miljoni dara savu?

pirms 7 gadiem, 2013.05.28 06:57

liste

Un kā vērtēt to, ka bijušais stukačs J.Š. Aizputē visiem stāsta, ka Vienotības saraksta deputāti novadā neatbalstīs ne sportu, ne kultūru ??!! Vai par tik klajiem meliem arī jāziņo policijai ? P.H. līdzīgi klaji apmelo MFR rūpnīcu, jo tur "visi staigājot ar nogrieztiem pirkstiem", jo viens no rūpnīcas darbiniekiem kandidē konkurējošā sarakstā. Un kā vērtēt to, ka Vienotības biedri kandidē ZZS un TB-LNNK sarakstos bez norādes, ka tādi saraksti jāreģistrē' kā partiju apvienību saraksti ?

pirms 7 gadiem, 2013.05.27 22:51

Ja valstī nebūs tāda nabadzība, tad neko nevajadzētu arī pirkt. Savādāk tā pudele dažam labam ir liels aicinājums un šaubos, vai, kas tur mainīsies ar vai bez policijas.

pirms 7 gadiem, 2013.05.27 19:28

Radža

Dzirdēts ka Durbes novadā Dunalkas iecirknī vajag iegriezties!

pirms 7 gadiem, 2013.05.27 19:25

Latvijas ziņas