(papildināta) TV3 no nākamā gada kļūs par maksas kanālu 1

PIEVIENOTS LATTELECOM KOMENTĀRS. Telekompānija SIA "TV3 Latvia" (TV3) pieņēmusi lēmumu nākamgad pārtraukt raidīt nacionālajā apraidē un kļūt par maksas kanālu, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja "TV3" ģenerāldirektore Baiba Zūzena. Arī LNT no nākamā gada plāno pakāpeniski ieviest maksu.

Zūzena skaidroja, ka iziešana no nacionālās apraides ļaus palielināt kanāla TV3 pašu saražotās produkcijas apjomu, katru gadu izveidojot četrus līdz piecus jaunus televīzijas šovus vai raidījumus. Vidēji vienas epizodes pusstundas seriāls vai raidījums televīzijai izmaksā 3000 līdz 4000 eiro (2100 līdz 2800 latu), bet lielie šovi stundā var izmaksāt pat vairāk nekā 10 000 eiro.

Par nacionālo apraidi TV3 ciparu virszemes televīzijas ieviesējam Latvijā SIA "Lattelecom" gadā maksā 650 000 latu. Pēc TV3 aplēsēm 90% skatītāju šis lēmums neietekmēs, jo viņi izmanto maksas televīziju pakalpojumus, sacīja Zūzena.

Kā pirmdien laikraksta "Vesti Segodna" pielikumā "Delovije Vesti" informēja telekompānijas LNT vadītājs Andrejs Ēķis, no nākamā gada LNT pakāpeniski ieviesīs maksu par sava kanāla translāciju.

Telekompānijas TV3 publiskais paziņojums par "iziešanu no bezmaksas apraides" ir cinisms pret savu skatītāju, tā, reaģējot uz TV3 lēmumu no nākamā gada kļūt par maksas kanālu, komentēja Lattelecom komercdirektore Kerli Gabriloviča.

Viņa norāda, ka TV3 2010. gada beigās noslēdza līgumu par apraidi. "Šis līgums ir spēkā līdz 2013. gada beigām, un šādi preses paziņojumi to nemaina," uzsver K.Gabriloviča.

K.Gabriloviča pauž cerību par "raidorganizācijas saprātīgu rīcību un aktīvu atbildīgo valsts institūciju iesaistīšanos, lai nebūt jācieš skatītāju visneaizsargātākajai daļai – iedzīvotājiem, kuri var atļauties skatīties tikai bezmaksas kanālus". Saskaņā ar pētījumiem, šobrīd bezmaksas televīziju skatās 15% mājsaimniecību.

"Uz šī fona TV3 apgalvojums par sevi kā "īstenu nacionālo televīziju, kas sasniedz visplašāko Latvijas skatītāju loku", izklausās īpaši ciniski," norādīja K.Gabriloviča.

Patlaban bezmaksas apraidē ir arī divi Latvijas Televīzijas kanāli.

Telekompānija "TV3 Latvija" dibināta 1998.gadā. "TV3" īpašnieks ir starptautiskais raidorganizāciju koncerns "Modern Times Group", kas Latvijā pārstāv arī "TV6", "3+", "New Media", radio "Star FM" un "Viasat".

Pievieno komentāru

Komentāri 1

zb

Skatīšos viasat,tur ir daudzkas vairāk nekā tai stulbā virszemes tv.

pirms 9 gadiem, 2011.10.18 13:38

Latvijas ziņas