(papildināta) Organizē lāpu skrējienu "Apkārt Latvijai", Nīcas un Rucavas novadu neiekļauj 13

(PAPILDINĀTA AR RUCAVAS NOVADA DOMES VĒSTULI) Nacionālie bruņotie spēki sadarbībā ar Valsts policiju, Valsts robežsardzi un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu aicina Latvijas iedzīvotājus pieteikties lāpu skrējienam gar Latvijas robežu - "Apkārt Latvijai”, ziņo Aizsardzības ministrija.

No 15. līdz 21.augustam, godinot Nacionālo bruņoto spēku 1992.gadā organizētās lāpu stafetes 21.gadadienu, gar Latvijas robežu notiks biedrības "Latvijas ģenerāļu klubs” iniciēts skrējiens „Apkārt Latvijai”. Skrējiena svinīgā atklāšana notiks 15.augustā plkst.9:30 Brāļu kapos, kad pēc lāpu svinīgās iedegšanas, skrējējiena dalībnieki divās grupās uzsāks skrējienu no Rīgas uz Salacgrīvu un no Rīgas uz Mērsragu. Skrējiena kopējais garums ir aptuveni 1500 kilometru. Tas norisināsies septiņas dienas, 14 posmos.

"Ikviens Latvijas iedzīvotājs ir laipni aicināts piedalīties skrējienā, tādējādi apliecinot mūsu tautas vienotību. Pirms 21 gada bija ārkārtīgi svarīgi apliecināt un nostiprināt mūsu valsts faktisko teritoriju, atjaunojot valsts teritoriālās robežas. Šodien situācija ir citāda. Tomēr, arī šobrīd mūsu ikdienā trūkst vienotības par patriotiskiem jautājumiem, par valstiskumu. Līdzdalība un vēlēšanās būt piederīgiem šai valstij ir ļoti svarīga. Domāju, ka šis skrējiens mūs saliedēs," aicinājumā raksta biedrības "Latvijas ģenerāļu klubs" valdes priekšsēdētājs, atvaļināts viceadmirālis Gaidis Andrejs Zeibots. Arī 1992.gadā viņš bija viens no skrējiena organizatoriem.

Uz jautājumu, kāpēc Nīcas un Rucavas novadus skrējiens neskar, Aizsardzības ministrijas (AM) un Zemessardzes pārstāvji atbildēja, ka nav cilvēku un laika resursu - katra maršrutā iesaistītā pašvaldība plānojot arī kādus pasākumus. Tā kā AM kā sadarbības partneri bija norādījusi arī Latvijas pašvaldību savienību, portāls centās uzzināt, kādi argumenti ļāva piekrist šādai dienvidrietumu Kurzemes teritorijai palikt ārpus skrējiena maršruta, ja reiz tik ļoti tiek uzsvērts vienotības, valstiskuma un Latvijas faktiskās teritorijas aspekts. Kā atbildēja LPS padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Ilze Mutjanko, LPS pārstāvis Aino Salmiņš saspringtā darba grafika dēļ nav piedalījies darba grupā un faktiski LPS nav piedalījusies maršruta saskaņošanā. "Nevarēšu paskaidrot pēc kādiem kritērijiem ir notikusi maršruta sastādīšana, taču protams žēl, ka ir atstāti kādi baltie plankumi kartē," piebilst I.Mutjanko.

"Manuprāt, to nevar saukt par skrējienu apkārt Latvijai, teikt, ka tas ir skrējiens gar Latvijas robežu. Tad vajadzēja izdomāt citu nosaukumu, ja reiz nevar atļauties. Man atbildēja, ka trūkst cilvēku un naudas resursu, bet nemācēja atbildēt, cik tad cilvēku un naudas būtu nepieciešams, lai iekļautu Rucavu. Emocionāli tas aizskar - it kā Rucavas novads nebūtu Latvija, paklausoties, cik skaļi un simboliski skrējiens tiek pieteikts," komentē Rucavas novada priekšsēdētāja Līga Stendze. Lūgumu iekļaut Rucavas novadu skrējiena maršrutā pašvaldība ir apliecinājusi oficiālā vēstulē.

G.A.Zeibotam portāls aizsūtīja konkrētu jautājumu, kāpēc maršrutā nav iekļauts Rucavas novads - kartē ļoti uzskatāmi redzams, ka Latvijas DR "spice" ir lielākais pierobežas reģions, ko skrējiena maršruts neskar. Zilupes novads arī palicis ārpus gluži simboliski.

Portāls tāpat pauda cerību uz maksimāli konkrētu atbildi, tāpat kā solījumu Rucavas novadu neaizmirst vismaz skrējienā, kas būs veltīts Latvijas simtgadei. G.A.Zeibota atbilde lasāma šeit.

PAPILDUS
Ikviens interesents, kurš vēlas skriet par Latviju, laipni aicināts pieteikties pie sev interesējošā posma atbildīgā Nacionālo bruņoto spēku pārstāvja, elektroniski atsūtot savu vārdu, uzvārdu, vecumu, tālruņa numuru, e-pasta adresi, kā arī informāciju par starta vietu.

Plašāka informācija par skrējienu pieejama aizsardzības nozares ziņu portālā www.sargs.lv.

Pieteikšanās kontaktinformācija šeit.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

johaidī

Ja es būtu rucavnieks, būtu baigi škrobīgs, apvainots līdz sirds dziļumiem. Šitā principiāli uztaisīt uz galvas veselam novadam. Nu, ja nav naudas, skrien ap savu Rīgu!

pirms 8 gadiem, 2013.07.23 14:11

vēl jau gana laika visu labot-

-organizējot lāpu skrējienu "Apkārt Latvijai", iekļaut gan Nīcas ,gan Rucavas novadu !!!

pirms 8 gadiem, 2013.07.23 14:19

skrējējs

Nīcu un Rucavu pat nesola iekļaut Latvijas simtgades skrējienā, kur nu vēl šogad.

pirms 8 gadiem, 2013.07.23 15:48

jocīgs pasākums??????????

Skrējiens gar Latvijas robežu. Rucavas un Nīcas novadus neiekļauj maršrutā, bet vai tad pa JŪRAS robežu arī ,,skries''???????????????

pirms 8 gadiem, 2013.07.23 16:40

saspringtais grafiks

Kārtējo reizi jāaizdomājas, par pašvaldību savienības darbību.

pirms 8 gadiem, 2013.07.23 21:58

???

Kāda pamata pēc būtu jāiekļauj Nīcu un Rucavu? Organizatori ir labi izplānojuši intervālus, trīs vietas pēc kārtas nav vajadzīgas

pirms 8 gadiem, 2013.07.23 22:16

pamats

tāpēc, ka skaļi tiek bazūnēts par Latvijas teritorijas vienotību, aptveršanu, simbolisku visādu tur bla bla bla. Tad nepļurksti, bet skrien tur, kur var paskriet. Pareizi saka - vismaz atrodi citu nosaukumu savam simboliskajam skrējienam. Citādi tiešām jāsāk domāt, ko tik ļoti simboliskais skrējiens simbolizē.

pirms 8 gadiem, 2013.07.24 09:13

es

sen jau teicu, ka Rucavu vajag pievienot Lietuvai, jo Latvijai nomales nav vajadzīgas, tāpat kā atdeva daļu jau Krievijai! Bet Rucavā viss notiek un nesūdzamies par grūtu dzīvi, ja grib lai skrien viņi katru dienu!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 8 gadiem, 2013.07.24 09:39

bruņotiem spēkiem

tad nerakstiet "Apkārt Latvijai" jeb Jūs neziniet īsti Latvijas robežas?

pirms 8 gadiem, 2013.07.24 09:44

rucavniece

Tagad skaidrs, ka vajadzības gadījumā Latvijas bruņotie spēki Rucavas un Nīcas novadus neskries aizsargāt

pirms 8 gadiem, 2013.07.26 08:42

protams, ka trūkst cilvēku

ja Rucavnieki var piedalīties skrējienā viscaur savam novadam, tad kāpēc lai viņus nepaņemt? Vai Ricavas domē ir cilvēki, kas būtu gatavi skriet???

pirms 8 gadiem, 2013.07.30 10:28

Līgai Stendzei

Rucavnieki nekad nav pagodinājuši ar savu klātbūtni nevienu Zemessardzes rīkotu pasākumu, bet tagad viņi kaut ko grib.....

pirms 8 gadiem, 2013.07.30 10:32

?

Vai Tad neviens Rucavnieks nav zemessardzē?

pirms 8 gadiem, 2013.07.30 19:37

Latvijas ziņas