(papildināta) Jaunās domes pirmo sēdi jāsasauc ne vēlāk kā 20 dienas pēc oficiālo vēlēšanu rezultātu pasludināšanas

PAPILDINĀTA. Latvijas Republikas likumdošana paredz, ka jaunievēlētās domes sēde jāsasauc ne ātrāk kā 10 dienas pēc vēlēšanām un ne vēlāk kā 20 dienas pēc oficiālo vēlēšanu rezultātu pasludināšanas.

Sēdē atklātā balsojumā ir jāievēl novada domes priekšsēdētājs.

Jaunievēlētās domes pirmo sēdi sasauc pilsētas Vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs.

Ar pirmo sēdi beidzas iepriekšējās domes pilnvaras.

Domes priekšsēdētāju ievēlē no jaunajā domē iekļuvušajiem deputātiem.

Ikvienam domes deputātam ir tiesības izvirzīt kandidatūru domes priekšsēdētāja amatam, savukārt domes priekšsēdētājs ir ievēlēts, ja kandidāts saņēmis vairāk nekā pusi no domes deputātu balsīm.

Iespējama arī balsošanas nākamā kārta, ja neviens no kandidātiem nav saņēmis nepieciešamo balsu vairākumu pirmajā kārtā.

Tādā gadījumā tiek rīkota atkārtota balsošana par tiem diviem kandidātiem, kuri saņēmuši visvairāk balsu.

Ja arī otrajā kārtā neviens no kandidātiem nav saņēmis ievēlēšanai nepieciešamo balsu vairākumu, rīko balsošanu par to kandidātu, kurš otrajā kārtā saņēmis vairāk balsu. Ja neviens no kandidātiem trešajā kārtā nav saņēmis ievēlēšanai nepieciešamo balsu skaitu, tiek rīkotas jaunas domes priekšsēdētāja vēlēšanas.

Pirmā jaunievēlētās Liepājas domes sēde, visticamāk, tiks sasaukta 20.jūnijā, informē Liepājas vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Ildze Lagzdiņa.

Jaunievēlētās domes sēde jāsasauc ne ātrāk kā 10 un ne vēlāk kā 20 dienu laikā pēc vēlēšanu rezultātu pasludināšanas dienas, skaidroja Lagzdiņa. 20.datums izvēlēts, jo tā ir ceturtdiena, kad parasti notiek domes sēdes, kā arī pirmsjāņu laiks, skaidroja Lagzdiņa.

Kā informēja Liepājas domes Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Zane Ģirne, vecā sasaukuma domes sēdi vairs nav plānots sasaukt, līdz ar to uz nākamo domes sēdi, visticamāk, 20.jūnijā pulcēsies jau jaunā sasaukuma deputāti. Joprojām pēc nepieciešamības tiek sasauktas domes komisiju sēdes, savukārt komiteju sēdes vairs šajā sasaukumā netiek plānotas, jo nav "degošu" jautājumu, kas būtu steidzami jārisina domes komitejās.

Kā informēja Liepājas vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja, pagaidām neviens nav apstrīdējis apstiprinātos vēlēšanu rezultātus un nav arī signālu, ka kāds to grasītos darīt. Rīt ir pēdējā diena, kad tos iespējams apstrīdēt.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas