(papildināta) Āboltiņa ievēlēta Saeimas priekšsēdētāja amatā

PIEVIENOTA S. ĀBOLTIŅAS BIOGRĀFIJA UN INFORMĀCIJA PAR SAEIMAS PREZIDIJA IEVĒLĒŠANU. 11. Saeimas priekšsēdētāja amatā otrdien ievēlēta Solvita Āboltiņa (Vienotība). Par viņu nobalsojis 51 deputāts, bet par otru kandidātu Andreju Klementjevu (Saskaņas centrs) balsojis 41 parlamentārietis.

Balsojumā kopumā piedalījās 99 deputāti, 95 vēlēšanu zīmes atzītas par derīgām, četras - par nederīgām. Trīs deputāti bija balsojuši pret abiem kandidātiem.

Jau ziņojām, ka bijušais parlamenta priekšsēdētāja biedrs A.Klementjevs tika izvirzīts amatam pirmdien pēc tam, kad divos balsojumos amatā netika ievēlēts eksprezidents Valdis Zatlers (Zatlera Reformu partija), kurš bija vienīgais kandidāts. Vēlāk ZRP nolēma amatam virzīts arī līdzšinējo Saeimas priekšsēdētāju S.Āboltiņu.

"Lai kāds ir bijis vakardienas sākums, mums ir jāiet uz priekšu," pēc apstiprināšanas deputātus uzrunāja Āboltiņa.

Viņa pateicās deputātiem par parādīto uzticību, kas ir liela atbildība, jo Saeimas priekšsēdētājs ir amatpersona, kas pārstāv ne tikai savu partiju, bet visus Saeimā ievēlētos politiskos spēkus.

"Es ceru, ka ar šo balsojumu melnā svītra mūsu darbībā ir beigusies, turpināsim darbu," viņa teica.

Pēc ievēlēšanas Āboltiņa saņēma ziedus no Nacionālās apvienības viena no līderiem Raivja Dzintara, kā arī 10.Saeimas prezidija locekļa un 11.Saeimas deputāta Jāņa Vucāna (Zaļo un zemnieku savienība).

Pirms ievēlēšanas 11.Saeimā S. Āboltiņa bija 10.Saeimas priekšsēdētāja un strādāja Saeimas Juridiskajā komisijā, Eiropas lietu komisijā, kā arī vadīja Tiesu politikas apakškomisiju un darbojās Demogrāfijas politikas apakškomisijā.

9. Saeimā S. Āboltiņa pildīja Saeimas priekšsēdētāja biedra pienākumus un strādāja Saeimas Juridiskajā komisijā, Eiropas lietu komisijā un Parlamentārās izmeklēšanas komisijā sakarā ar iespējamu pretlikumīgu un neētisku rīcību tieslietu sistēmā. 9. Saeimā viņa arī vadīja Juridiskās komisijas apakškomisiju darbam ar Tiesu iekārtas likumu un apakškomisiju Latvijas Republikas Satversmes grozījumu izstrādei. Tāpat S. Āboltiņa darbojās Juridiskās komisijas apakškomisijā Valsts prezidentes ierosinātajā jautājumā par Valsts prezidenta institūciju un apakškomisijā darbam ar Kriminālprocesa likumu. Papildus darbam Saeimas komisijās vadīja arī darba grupu, kas nodrošināja Saeimas sadarbību ar nevalstiskajām organizācijām, kā arī bija Starptautiskās parlamentu stipendiju programmas patronese, Saeimā uzņemot studentes no Vācijas.

S. Āboltiņa pildīja arī 8. Saeimas deputātes amata pienākumus. Viņa bija Juridiskās komisijas priekšsēdētāja un strādāja Eiropas lietu komisijā, kā arī Bērnu tiesību aizsardzības apakškomisijā un Nevalstisko organizāciju darbību reglamentējošo likumu izstrādes apakškomisijā. S. Āboltiņa 2004. gadā pildīja arī Ārlietu ministrijas padomnieces pienākumus, bet no 2004. gada decembra ieņēma tieslietu ministres amatu Aigara Kalvīša vadītajā Ministru kabinetā.

Pirms kļūšanas par 8. Saeimas deputāti S.Āboltiņa strādāja Ārlietu ministrijas Konsulārajā departamentā un bija tā direktore.

S. Āboltiņai ir augstākā izglītība tiesību zinātnēs, kas iegūta Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē.

Tāpat šodien deputāti Saeimas priekšsēdētāja biedra amatā ievēlēja Ingu Biti no Zatlera Reformu partijas un Andreju Klementjevu no politisko partiju apvienības "Saskaņas Centrs". 

Savukārt Saeimas sekretāra amatā tika ievēlēts Dzintars Rasnačs no nacionālās apvienības "Visu Latvijai! - Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", bet Saeimas sekretāra biedra amatā - Jānis Vucāns no Zaļo un Zemnieku savienības.

Jaunais parlamenta sasaukums pirmajā sēdē ievēlēja arī balsu skaitītājus, pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju, kā arī apstiprināja mandātus 100 deputātiem.

11.Saeimā ievēlēts 31 deputāts no politisko partiju apvienības "Saskaņas Centrs", 22 deputāti no Zatlera Reformu partijas, 20 deputāti no partijas "Vienotība", 14 deputāti no nacionālās apvienības "Visu Latvijai! – Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" un 13 deputāti no Zaļo un Zemnieku savienības.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas