Pagarina laiku, kad mājas vizītes maksā vien divus latus

Saslimstība ar gripu mazinās, taču dažās pilsētās vēl pārsniedz epidēmijas slieksni. Tādēļ Valsts operatīvā medicīniskā komisija nolēmusi pagarināt līdz 15. aprīlim kārtību, kas nosaka, ka par ģimenes ārsta mājas vizīti pie gripas pacienta gripas epidēmijas laikā jāmaksā 2 lati.

Latvijas Infektoloģijas centra speciālisti komisijai sniedza ziņojumu par saslimstību ar gripu valstī, kas šogad noritējusi līdzīgi kā iepriekšējos gados - ar saslimstības pieaugumu un kritumu. Šobrīd var uzskatīt, ka gripas epidēmiskais pacēlums tuvojas noslēgumam, tomēr atsevišķās pilsētās saslimstība vēl pārsniedz epidēmisko slieksni.

Ar 16. aprīli ģimenes ārstu mājas vizītes pie pacientiem atkal būs maksas pakalpojums atbilstoši ģimenes ārsta noteiktajam cenrādim. Ģimenes ārsta vizītes mājās valsts apmaksā bērniem līdz 18 gadu vecumam; I grupas invalīdiem; personām, kas vecākas par 80 gadiem;  personām, kas saņem paliatīvo aprūpi;  pie mirušās personas, lai konstatētu nāves faktu; pie pacientiem, kas saņem ilgstošu plaušu mākslīgo ventilāciju, un personām, kas saņem medicīnisko aprūpi mājās.

Speciālisti atgādina, ka, lai arī saslimstība ar gripu samazinās, iedzīvotājiem būtu jāturpina ievērot vienkārši profilakses pasākumi – bieži jāmazgā rokas, jāizvairās no kontaktiem ar saslimušiem cilvēkiem un jālieto pilnvērtīgs uzturs, bet saslimšanas gadījumā jāsazinās ar savu ģimenes ārstu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas