Pagaidām lāceni Madi vēl nav izdevies nogādāt nožogojumā

Pagaidām lāceni Madi vēl nav izdevies nogādāt Gaujas Nacionālā parka voljērā, jo ceturtdienas vakarā dzīvniekam iešautā miega zāļu deva neesot līdz galam iedarbojusies, piektdienas rītā aģentūrai BNS pastāstīja dzīvnieka kopēja Velga Vītola.

"Lācis neaizmiga," teica Vītola.

Taču piektdienas agrā rītā operācija – lāča nogādāšana mājās – tiks turpināta.

Vītola norādīja, ka lācene atrodas turpat un nakts laikā nekur nav aizklīdusi. Viņai salikti pārtikas krājumi, taču lācene vairs neēdot pat medu.

"Beigās lācis pat medu vairs neēda, un tas jau ir rādītājs," atzina dzīvnieka kopēja.

Lācene atrodas apmēram kilometra attālumā no sava voljēra.

Arī Līgatnes novada domes priekšsēdētājs Ainārs Šteins aģentūrai BNS pavēstīja, ka vienai miega zāļu devai nebija iedarbības, taču tika nolems otru zāļu devu neievadīt, lai lāci lieki nesatricinātu.

"Otru devu īsti nebija iespējams iešaut," viņš sacīja. Pēc viņa teiktā, lācis mērķtiecīgi virzoties atpakaļ uz voljēru.

Viņš apliecināja, ka apkārtne, kurā atrodas lācis, joprojām ir slēgta. Cilvēkus pagaidām aicina mežu neapmeklēt.

Jau ziņots, ka ceturtdienas vakarā Madei izdevās iešaut miegazāles un tika prognozēts, ka jau tuvākās stundas laikā viņa tiks nogādāta savā ierastajā mājvietā – Gaujas Nacionālā parka voljērā.

Pēdu dzinējiem lācenes, kura brīvsolī bija devusies naktī no trešdienas uz ceturtdienu, atrašanās vietu izdevās atrast tikai ceturtdien vakarā pēc pulksten septiņiem. Lācene sevi nodevusi, kad tuvējās mājās, aptuveni kilometru no Līgatnes dabas takām, mielojusies ar āboliem.

Kad speciālisti šajā vietā nokļuvuši, Made gan jau bija devusies prom, tomēr neilgi pēc tam uzieta netālajā mežiņā, kur viņai arī jau iešauta pirmā miega zāļu deva.

Piebraucamie ceļi joprojām Līgatnes dabas takām tika bloķēti un zona slēgta apmeklētājiem. Šādi drošības pasākumi tiks realizēti līdz pat brīdim, kad lācene būs nogādāta atpakaļ savā voljērā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas