Pacientu organizāciju vadītāji tiksies gadskārtējā konferencē

13.septembrī Rīgā Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā (Antonijas ielā 1) no plkst. 10:00 līdz 15:30 norisināsies Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas SUSTENTO rīkotā 8. konference "Veselība izaugsmei", informē organizatoru pārstāve Laimdota Svikliņa.

"Līdz 2020. gadam Latvija ir izvirzījusi ambiciozu mērķi – "Ekonomikas izrāviens – katra Latvijas iedzīvotāja un valsts labklājības pieaugumam!". Valdība ziņo par Latviju kā straujāk augošo ekonomiku Eiropas Savienībā. Tomēr veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība aizvien nav valdības dienas kārtībā un provizoriskie dati liecina, ka izdevumi veselībai būs vien 2,8% no IKP. Izejot no šī politiskā uzstādījuma un reālajiem valdības darbiem, tika veidota gadskārtējās, patiesību sakot, visu Latvijas pacientu konferences dienas kārtība," informē L.Svikliņa.

Jau 8.reizi ap100 cilvēku ar invaliditāti un hronisku slimnieku biedrību pārstāvji no visas valsts pēc SUSTENTO iniciatīvas satiksies, lai diskutētu par veselības aprūpes politiku. Šogad konferencē uzklausīs ne tikai Veselības ministrijas pārstāvjus ar ministri Ingrīdu Circeni priekšgalā, bet arī deputātus Kārli Šadurski no Eiropas Parlamenta un Vitāliju Orlovu no Saeimas.

Paneļdiskusijā “Veselības aprūpes pieejamība – stūrakmens ekonomiskam izrāvienam” uzstāsies Latvijas Pašvaldību savienības sociālo un veselības jautājumu padomniece Silvija Šimfa, Pēteris Leiškalns – LDDK sociālo un veselības aprūpes jautājumu eksperts, Pēteris Krīgers – Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības prezidents un Pasaules Veselības organizācijas pārstāve Aiga Rūrāne.

Konferences otrā daļa būs veltīta informācijai par Pārrobežu veselības aprūpes direktīvas praktisko pusi, par šogad iesākto zāļu blakusparādību monitoringu, kā arī vēl topošo primārās veselības aprūpes attīstības plānu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas