Ozoliņa: Bin Ladena nāve Latviju tieši neietekmēs

Teroristiskās organizācijas Al Qaeda līdera Osamas bin Ladena nogalināšana tieši Latviju neietekmēs, prognozē politoloģe Žanete Ozoliņa, komentējot pirmdien pasauli pāršalkušo ziņu, ka ASV Pakistānā nogalinājusi pasaulē visvairāk meklēto teroristu.

“Starptautiskajai sabiedrībai Osamas bin Ladena nāve nozīmē to, ka būs jāpieņem politiski lēmumi par to, kādā veidā iespējams piemērot jaunas terorisma apkarošanas stratēģijas, tāpat starptautiski īpaša uzmanība būs jāpievērš teroristisko grupējumu pārgrupēšanās procesam un iespējamu jaunu līderu atlasei,” skaidro politoloģe.

“Uz šo jautājumu jāskatās vairākos līmeņos. Īstermiņā, patreizējā brīdī valda emocijas, arī pārspīlējumi gan no vienas, gan no otras puses. Vidējā termiņā skatoties, ir svarīgi, kas notiks teroristisko grupējumu pusē un cik lielā mērā valstis, kuras ir iesaistītas cīņā pret terorismu, būs ieinteresētas turpināt savu darbību, ieguldīt gan finanšu, gan cilvēku resursus. Ilgtermiņa perspektīva ir saistīta ar terorisma vispusīgu apkarošanu, kas ietver ne tikai militāro komponenti, bet arī virkni civilo pasākumu,” norāda Ž. Ozoliņa.

“Latvijai bin Ladena nāve nozīmē to, ka Latvijai ir jāpiedalās politiskajās debatēs par terorisma apkarošanas stratēģiju piemērošanu šajās trīs perspektīvās, ko minēju. Taču tieša ietekme uz Latviju šim notikumam nebūs,” paredz Ž. Ozoliņa.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas