Otro dienu pēc kārtas pārspēts Latvijas karstuma rekords

Ceturtdienas pēcpusdienā Ventspils novērojumu stacijā termometra stabiņš pakāpās līdz vismaz +31,7 grādiem, labojot 6.jūnija nacionālo karstuma rekordu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Iepriekšējā augstākā gaisa temperatūra, kas Latvijas teritorijā reģistrēta šajā datumā, bija +30,9 grādi tālajā 1885.gadā Rīgā un +31,1 grāds 2011.gadā Ventspilī, vēsta LETA.

Ceturtdien valsts lielākajā daļā gaiss sakarsa līdz +28..+31 grādam un tikai Rīgas jūras līča Kurzemes piekrastē temperatūra bija zemāka. 6.jūnija rekords pārspēts daudzviet.

Pērkona lietusgāzes visvairāk skārušas Kurzemes dienvidrietumu novadus. Īslaicīgi lijis arī daudzviet Vidzemē un vietām citos reģionos.

Trešdien Pāvilostā gaisa temperatūra sasniedza +30,5 grādus, par vienu grāda desmitdaļu pārspējot iepriekšējo 5.jūnija nacionālo karstuma rekordu, un vēlāk Stendē termometra stabiņš pakāpās līdz +30,6 grādiem.

Karsts laiks Latvijā saglabāsies arī piektdien un sestdien, bet visas Latvijas maksimālās gaisa temperatūras rekords, visticamāk, vairs netiks pārspēts, jo 1988.gada 7.jūnijā bija pat +34 grādu svelme, savukārt 1956.gada 8.jūnijā gaiss sakarsa līdz +32,6 grādiem


Pievieno komentāru

Latvijas ziņas