Otrdien uzsāks tautas skaitīšanu 1

Otrdien Latvijā sākas tautas skaitīšana. Pirmo reizi, izmantojot internetu, katrs sevi varēs pieskaitīt pats. Mūsdienīgāk, ērtāk un ātrāk – šo iespēju raksturo organizatori.

No 1. līdz 10. martam pašam pieskaitīt sevi un savus ģimenes locekļus varēs internetā. Atverot mājaslapu www.tautasskaitisana.lv , ceļš uz anketas aizpildīšanu būs skaidri redzams un saprotams, skaidro tautas skaitīšanas vadītājs Liepājas reģionā Agris Saule. Jau tagad tur var iepazīties ar reklāmas materiāliem, saņemt atbildes uz jautājumiem, kā arī noklausīties un nobalsot par vienu no sešām šim pasākumam atbilstošākajām dziesmām. Pirms tautas skaitīšanas sākuma katram par to būtu jāsaņem rakstisks paziņojums.

Iedzīvotāji, kuriem mājās nav datora, skaitīšanas anketas var aizpildīt kādā no publiskajiem interneta pieejas punktiem, galvenokārt bibliotēkās.

Bibliotekāri nav speciāli apmācīti šā darba veikšanai, taču noteikti palīdzēs, pārliecināts A. Saule.

Iedzīvotājus skaitīs viņu pastāvīgajās dzīvesvietās, kas var atšķirties no deklarētās. A. Saule uzsver būtisku lietu: ja pilsonis nevēlas, lai viņa mājās ierodas skaitītājs, tad elektroniski jāpieskaita pilnīgi visi kopā ar viņu mītošie cilvēki. Piemēram, bērni, aizpildot anketu par sevi, nedrīkst aizmirst to izdarīt par vecākiem, un otrādi. Noteikti jāzina to personu pases dati, kurus pieskaita.  
Aizpildot tautas skaitīšanas anketu internetā, būs jānorāda visi mājsaimniecībā mītošie. Jēdziens "mājsaimniecība" aptver ģimenes locekļus, kuri pastāvīgi dzīvo un saimnieko kopā.

Piekļūt elektroniskajai anketai varēs trīs veidos: ievadot prasītos pases datus un personas kodu, izmantojot internetbankas identifikatoru un ar elektronisko parakstu. Par savu klientu iespēju piedalīties skaitīšanā, izmantojot internetbankas autorizācijas kodus, publiski ir paziņojusi "SEB banka". Gatavību atbalstīt šādu iespēju pauž arī citas bankas – "Citadele", banka "DnB NORD", "Latvijas Krājbanka", "Swedbank", informē tautas skaitīšanas vadītāja Liepājā Līga Kalneniece.

Elektronisko saskaitīšanās veidu A. Saule iesaka izmantot arī tiem, kuri, protestējot pret valstī notiekošajiem procesiem, pauž apņēmību skaitītājus savā mājā neielaist. "Skaitītāji nav atbildīgi par politiskajiem procesiem valstī," viņš norāda.

Tiek prognozēts, ka elektroniski anketas varētu aizpildīt desmitā daļa valsts iedzīvotāju.

Tautas skaitīšana ir desmitgades nozīmīgākais statistikas projekts, un tā, atbilstoši ANO rekomendācijām, tiek īstenota visā pasaulē reizi desmit gados. 2011. gada tautas skaitīšana būs pirmā pēc Latvijas iestāšanās ES un darbaspēka brīvas kustības.

Šā gada tautas skaitīšana Latvijā notiks divos posmos. Vispirms no 1. līdz 10. martam tiešsaistē, savukārt no 17. marta līdz 31. maijam tautas skaitītāji dosies uz mājām pie tiem, kuri nebūs anketu internetā.

UZZIŅAI
No 1. līdz 10. martam pašam pieskaitīt sevi un savus ģimenes locekļus varēs mājaslapā www.tautasskaitisana.lv.

Tautas skaitīšanas informācijas un uzticības tālruņa numurs: 80000777.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

protests

Nepiedalīšos. Tas būs mans protests pret notiekošo valstī. Tā lūk.

pirms 10 gadiem, 2011.02.28 10:29

Latvijas ziņas