Osis: “Mūsu reģions attīstās visdinamiskāk”

Izskaņai tuvojas 2014.–2020. gada plānošanas periods lauksaimniecībā. Par zemnieku šajos gados piesaistītajiem ES un valsts līdzekļiem, populārākajām atbalsta programmām, kā arī nākotnes izaicinājumiem saruna ar Lauku atbalsta dienesta (LAD) Dienvidkurzemes reģionālās lauksaimniecības pārvaldes vadītāju Uldi Osi.

Kā noslēdzās aizvadītais gads?
2018. gadā esam pietiekami labi un godprātīgi pastrādājuši un klienti mūsu darbu ir novērtējuši. 2018. gadā tiešajos maksājumos esam samaksājuši rekordlielu summu – vairāk nekā 600 miljonus eiro. Šogad samaksāsim arī zaļināšanas avansu, līdz ar to summa būs vēl lielāka.
Pēdējie divi gadi lauksaimniecībā bijuši smagi – pagājušā gada lietavas un iepriekšējā gada sausums ir radījis nopietnus zaudējumus. Katrs eiro, ko samaksājam atbalstam, ir ļoti svarīgs.

Vai nav vērojama pastiprināta tendence virzīties uz bioloģisko saimniekošanu?
Es teiktu, ka tas ir zināmā mērā ticības un “reliģijas” jautājums, jo visi nekļūs par bioloģiskajiem saimniekiem. Tie, kuri dzīvo ar domām par vides saglabāšanu, jau par tādiem ir kļuvuši. Jaunas saimniecības ir izaicinājums pēc 2020. gada – kādā veidā un kādi atbalsta saņemšanas nosacījumi būs tad. Domāju, ka visai nozarei svarīgākā problēma šobrīd ir vidi saudzējoša attieksme un tehnoloģijas, minerālā un organiskā mēslojuma samazināšana uz lauka, pesticīdu apjoma samazināšana. Tagad tehnika jau ir tik precīza, ka to lietojumu var samazināt par trešdaļu vai pat pusi.

Visu sarunu lasiet "Kursas Laika" 14. februāra numurā!

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas