Ornitologu vērtējumā aizvadītais gads ir bijis jaunām putnu sugām bagāts

Aizvadītais gads ir bijis jaunām putnu sugām bagāts, jo šogad Latvijā novērotas trīs jaunas putnu sugas, palielinot kopumā Latvijā konstatēto putnu sugu skaitu līdz 350, informē portāla "latvijasputni.lv" pārstāvis Gaidis Grandāns.

Novērotās jaunās putnu sugas ir Daurijas bezdelīga (Cecropis daurica), ziemeļu ķauķītis (Phylloscopus borealis) un daglā čakstīte (Oenanthe pleschanka).

Daurijas bezdelīgu 5.maijā Ozolaines dīķos, Bauskas novadā ieraudzīja un nofotografēja putnu vērotājs Edgars Laucis. Tuvākās Daurijas bezdelīgas ligzdošanas vietas Latvijai ir Vidusjūras reģions un Tuvie austrumi.

Putnu gredzenotājam Aldim Freibergam Lejasciema pagastā, Gulbenes novadā 18. septembrī izdevās noķert un apgredzenot ziemeļu ķauķīti. Dabā ziemeļu ķauķītis izplatīts plašā areālā Eirāzijas Ziemeļos, no Skandināvijas līdz pat Japānai, kā arī Aļaskas rietumu daļā.

Bet 16. oktobrī savā piemājas dārzā Smārdē, Engures novadā Andris Poišs konstatēja daglo čakstīti.

Daglā čakstīte sastopama dienvidaustrumu Eiropā un tālāk uz austrumiem līdz Urālu dienvidiem un Aizbaikālam. Putns Smārdes apkārtnē uzturējās nedēļu un ļāva sevi apskatīt Latvijas putnu vērotājiem.

Jau 23. oktobrī daglo čakstīti pie Liepājas ostas Dienvidu mola novēroja arī ornitologs Kārlis Millers, kas bija otrais šīs sugas novērojums Latvijā.

2010.gadā Latvijā tika konstatētas divas jaunas putnu sugas: stepes piekūns (Falco cherrug) un īspirkstu mizuložņa (Certhia brachydactyla).

Ornitologi prognozē, ka, pieaugot putnu vērotāju un entuziastu skaitam, ir sagaidāms, ka arī turpmāk Latvijā tiks novērotas mūsu faunai jaunas putnu sugas. 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas