Oktobrī cilvēki visvairāk vakcinējušies pret gripu

Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) vakcinācijas kabinetu oktobrī apmeklējuši 1099 cilvēki, un puse no viņiem vakcinējušies pret gripu.

Pretgripas poti saņēmuši 538 cilvēki, bet valsts apmaksāto vakcīnu pret difteriju un stinguma krampjiem – 180, savukārt 87 cilvēki potējušies pret trakumsērgu. Pret masalām un masaliņām potējušies pieci cilvēki, kā arī iedzīvotāji vakcinējušies pret vīrushepatītu A un B – attiecīgi 41 un 72 cilvēki.

LIC norādīja, ka, spriežot pēc veiktajām vakcīnām, daudzas ģimenes ieplānojušas pagarināt vasaru un doties uz siltākām zemēm – oktobrī vakcinācijas kabinetā 26 ceļotāji uz eksotiskajām zemēm potējušies pret vēdertīfu, 24 – pret dzelteno drudzi, bet poti pret poliomielītu saņēmuši pieci cilvēki.

Lai pirms došanās uz ārzemēm vairāk uzzinātu par iespējamām infekcijām, LIC sniedz konsultācijas par tropu slimībām un vakcinēšanu pirms ceļojumiem. Konsultācijas notiek otrdienās un ceturtdienās no plkst.12 līdz14. Konsultācijām jāpiesakās iepriekš, piezvanot pa tālruni 67014560.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas