Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Oderova lietā patiesais kontrabandas shēmas autors bijusi valsts amatpersona

Apjomīgās naftas kontrabandas krimināllietā, kurā apsūdzēts arī SIA "OVI" valdes priekšsēdētājs miljonārs Vladimirs Oderovs, pieejamie materiāli liecina, ka iespējamajiem kontrabandistiem bijis "jumts" valsts struktūrās jeb patiesais kontrabandas shēmas autors, ziņo laikraksts "Diena".

Lietas dokumentos šis cilvēks tiek saukts par izmeklēšanā nenoskaidrotu personu, taču laikraksts plašo publikāciju ilustrē ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas kriminālpārvaldes vadītāja Vladimira Vaškeviča fotogrāfijām.

Vaškeviča vārds degvielas kontrabandas lietā parādās vairākkārt saistībā ar apsūdzēto Oderovu, raksta "Diena". 2005.gada vasarā, kad jau bija uzsākts kriminālprocess, pilnā sparā notika izmeklēšana, īpašumu aresti un kratīšana apsūdzēto birojos, Oderovs sazvanījies ar Vaškeviču, kā arī nosūtījis viņam vairākas īsziņas. Sarunas bija īsas, abi tikai norunāja tikšanos. No īsziņām noprotams, ka abiem vajag "apspriest jautājumus", norāda laikraksts.

"Dienai" neesot izdevies iegūt Vaškeviča skaidrojumu par to, kādi jautājumi ar Oderovu pārrunāti, kā abi iepazinās u.c. Vaškevičs vien esot devis mājienu, ka raksta autore ir daļa no noziedznieku bandas, kas vēršas pret viņu.

Uz jautājumu, vai lietas materiālos esošajās noklausītajās telefonsarunās pieminētais cilvēks ar iesauku "Sports", nav viņš pats, Vaškevičs atbildējis: "Izvērtējot jūsu uzdoto jautājumu raksturu, man rodas iespaids, ka jūs tos esat norakstījusi no prokurora [Ivara] Krauzes vai KNAB izmeklētāja nopratināšanas protokola jautājumu daļas. Iespējams, ka ar saviem jautājumiem un manām eventuālajām atbildēm, mēs, Inga, varam, nedod Dievs, patraucēt lietas izmeklēšanas gaitu. Tas nebūtu labi! Tad nu neņemsim prokuratūrai un KNAB nost maizīti, bet ļausim šai lietai iet tiesisku ceļu."

Saskaņā ar prokuratūras sniegto informāciju, pagājušā gada februārī no kontrabandas lietas izdalīts vēl viens kriminālprocess par iespējamu valsts amatpersonu līdzdalību. Prokuratūra gan pagaidām atsakās izpaust, cik valsts amatpersonu varētu būt iesaistītas.

Savukārt "Diena" lietas materiālos atradusi trīs uzvārdus, kas sakrīt ar VID strādājošo vārdiem. Tie ir Vaškevičs, kā arī Ivars Bērziņš, kurš tobrīd bija VID akcīzes preču pārvaldes naftas produktu aprites uzraudzības nodaļas priekšnieks, un Andrejs Veļičko, kurš strādāja VID Rīgas reģionālajā iestādē par nodokļu inspektoru.

Kā ziņots, vērienīgajā naftas kontrabandas lietā apsūdzēts SIA "OVI" valdes priekšsēdētājs miljonārs Oderovs, SIA "Magvejs" direktors Valērijs Vasiļjevs, Vladimirs Karebo, Vadims Harunžijs, Inna Mačanovska, Vladislavs Jakubovskis, Raivo Horsts, Artūrs Baļukevičs, Viktors Piļutins, kā arī Vladimirs Černovs.

Visas desmit šajā lietā tiesātās personas apsūdzētas par kontrabandu, bet astoņas no tām - arī par naudas "atmazgāšanu" jeb noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu. Vēl četras no šīm personām apsūdzētas arī par dokumentu viltošanu.

Lietu patlaban izskata Rīgas apgabaltiesa.

Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors Arvis Miglāns Oderovam septembrī uzrādīja jaunu apsūdzību par kukuļdošanas organizēšanu kopā ar Jeļenu Šuškeviču un Andreju Portnovu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas