NVA vadītāja: būtu jāievieš nodokļu atlaides uzņēmumiem, kas darbā pieņem bezdarbniekus

Lai risinātu ilgstošo bezdarbnieku problēmu, Latvijā būtu jāievieš nodokļu atlaides uzņēmumiem, kas darbā pieņem bezdarbniekus, pirmdien publicētā intervijā laikrakstam  "Dienas Bizness " (DB) atzinusi Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) vadītāja Baiba Paševica.

Pēc viņas teiktā, ilgstošā bezdarba problēma šobrīd Latvijā ir ļoti samilzusi.  "Ir jābūt valsts politikai, kas būtu vērsta uz to, lai cilvēki bez darba nebūtu ilgstoši, jo šī tiešām ir lielākā problēma. Kā vienu no iespējamajiem risinājumiem šajā jomā es redzu zināmu nodokļu atlaižu piešķiršanu tiem uzņēmumiem, kas pieņem darbā tieši bezdarbniekus. Tas būtu labs stimuls uzņēmējiem piedalīties šīs problēmas risināšanā," teica Paševica.

Pēc viņas teiktā, pērn darbu ir atraduši gan augsta līmeņa speciālisti, gan mazkvalificētais darba spēks.  "Darbu nenoliedzami ir atraduši augsta līmeņa speciālisti – kalpotāji, valdes locekļi utt. Tajā pašā laikā jāatzīst, ka pārsvarā pie jaunām darba vietām ir ticis tieši mazkvalificētais darbaspēks. Pārliecinošs vairākums – vairāk nekā 8 000 cilvēku – ir sākuši strādāt par pārdevējiem mazumtirdzniecībā. Jāteic gan, ka lielā daļā gadījumu runa ir nevis par jaunu darba vietu rašanos, bet gan darbinieku rotāciju. Taču ir pozitīvi, ka darba tirgū notiek kustība," teica NVA vadītāja.

 "2011. gadu redzu kā stabilu periodu ar tendenci bezdarba līmenim pamazām samazināties. Tomēr jāatzīst, ka 164 tūkstoši bezdarbnieku – tas ir ļoti liels rādītājs tik mazai valstij kā Latvija. Lai reāli uzlabotu situāciju šajā jomā, mums ir vajadzīgi vairāki lieli investori, kas būtu spējīgi radīt pietiekami daudz jaunu darba vietu," piebilda Paševica.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka pēc straujā bezdarba līmeņa pieauguma pērn tas pamazām sāka sarukt un 2010.gada beigās bija 14,3% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita. Šā gada februāra otrajā pusē bezdarba līmenis valstī, pēc operatīvajiem datiem, bija 14,5%.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas