NVA: nākamgad 100 latu programmu aizstās algoti pagaidu sabiedriskie darbi 1

Šā gada beigās tā dēvētā 100 latu programma beigsies un to aizstās cits pasākums - algoti pagaidu sabiedriskie darbi, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam "Baltic Business Service" pastāstīja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Baiba Paševica.

Viņa sacīja, ka patlaban NVA un Labklājības ministrija strādā pie noteikumu izstrādes. "Te varētu būt gan elementi no agrākajiem algotajiem sabiedriskajiem darbiem, gan arī kaut kas no simtlatnieku programmas. Agrāk algotajos sabiedriskajos darbos varēja pieteikties jebkurš darba devējs, bet laiks bija īsāks, jo tur varēja iesaistīties līdz diviem mēnešiem. Taču arī te tiks ņemts vērā tas, lai darba tirgu nekropļotu," norādīja Paševica.

Pagaidu algotie sabiedriskie darbi, pēc viņas teiktā, bija arī tad, kad bija ļoti zems bezdarbs. "Ir vienkārši daļa cilvēku, kuriem vajag pirmo atbalstu, lai viņi atcerētos, kā ir tad, kad jāiet uz darbu, kaut kas jāsāk darīt, kādi ir pienākumi un atbildība. Tas ir jāatceras, ir jāatgādina pašam sev," piebilda NVA vadītāja.

Viņa arī noraidīja politiķu izteikumus, ka 100 latu programma kropļo darba tirgu. "Šis pasākums ir izveidots, lai maksimāli nekropļotu darba tirgu. Tieši šā iemesla dēļ tikai pašvaldības ir tiesīgas izveidot sabiedriska labuma darba praktizēšanas vietas. Jo, ja mēs tik lielu daudzumu cilvēku būtu šādā veidā ieplūdinājuši privātajā sektorā, tad tas kropļotu konkurenci," uzsvēra Paševica.

NVA direktore arī pauda viedokli, ka Latvijas ekonomiskās krīzes apstākļos šis pasākums bija nepieciešams, taču patlaban jau situācija ir cita, tādēļ jādomā, ko darīt tālāk. Līdz ar to šis pasākums tādā veidolā, kāds tas ir pašlaik, beigsies no šā gada 31. decembra.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Skolnieciņš no svētbirzs

Mūsu noziedzīgā valdība ilgstoši ņirgājās par simtlatniekiem. “Simtlatnieku programma” ir Latvijas Republikas noziegums pret savas valsts iedzīvotājiem. Sākotnēji simtlatniekos maksāja 100Ls, taču pēc kāda laika atalgojumu samazināja līdz 80Ls. Tā bija bezkaunība, jo valdības pārstāvji turpināja sev palielināt algas. Par laimi, VID Publiskajā datu bāzē ir atrodamas valsts amatpersonu deklarācijās. https://www6.vid.gov.lv/VAD Šajās deklarācijās ir norādīti amatpersonu ienākumi uz rokas jeb neto (pēc visu nodokļu nomaksas). Ar laiku “Simtlatnieku programmu” pārdēvēja par algotajiem pagaidu sabiedriskajiem darbiem. Taču šīs programmas būtība nemainījās. “Simtlatnieku programma” iesāka modernās verdzības laikmetu mūsdienu Latvijā. Pašlaik pagaidu sabiedriskajos darbos nodarbinātie (simtlatnieki) saņem nieka 200€, lai gan minimālā alga valstī ir 500€ (bruto). Mūsdienu simtlatnieki saņem 2,5 reizes mazāk par minimālo algu! Tikai vergturi verdzību var nosaukt par labdarību. Uz kurieni mēs ejam? Uz tautas izmiršanu? Latviešu jau tā ir maz, nevajag mākslīgi vairot nabadzību. Dzimtbūšanas laiki ir sen beigušies! Lai Latvju Dievi piedod mūsu valdībai tās stulbumu, aprobežotību un hronisku empātijas trūkumu!!!
Labklājību visiem vēlot, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#tiesiskums #vienlīdzība #labklājība #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #sentēvi #Skolnieciņš #svētbirzs

pirms 4 mēnešiem, 2021.01.08 07:34

Latvijas ziņas