Nozares pārstāvji apšauba SAK ideju par pilnīgu pāreju uz maksas augstāko izglītību

Augstākās izglītības sistēmā strādājošie uzskata, ka Valsts prezidenta paspārnē esošās Stratēģiskās analīzes komisijas (SAK) rosinātā ideja par atteikšanos no valsts budžeta studiju vietām ir nepamatota un nav nozarē izdiskutēta, trešdien vēsta laikraksts "Neatkarīgā".

"Maksas studijas – tas nav tas ceļš, pa kuru būtu jāiet augstākajai izglītībai. Protams, varētu būt diskusijas par studentu līdzdalību, sedzot, piemēram, maksimums desmit līdz 15 procentu no kopējiem izglītības iegūšanai nepieciešamajiem izdevumiem, taču šeit ir jābūt sabalansētībai starp publisko un privāto finansējumu. SAK piedāvājums paredz valstij vispār norobežoties no augstākās izglītības finansēšanas, un tā ir nonākšana no viena grāvja otrā. Tā nav ilgtspējīga pieeja," uzsver Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs Jānis Vētra.

Arī Rektoru padomes ģenerālsekretārs Andrejs Rauhvargers uzsver, ka Latvijā jau tā ir maz jauniešu un demogrāfiskā situācija nav iepriecinoša.

"Valstij būtu jācenšas, lai pēc iespējas vairāk jauniešu būtu iespēja iegūt augstāko izglītību. Šis piedāvājums izskatās pēc superkapitālisma nabadzīgā valstī," skarbs pret SAK ieceri ir Rektoru padomes pārstāvis.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas