Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Novēl apmeklēt dievkalpojumus un krāsot olas 3

Valsts prezidents Valdis Zatlers, sveicot Latvijas iedzīvotājus Lieldienās, vēl novelt ziemas slogu un veicināt atjaunotni dabā un sevī, teikts Valsts prezidenta kancelejas Preses dienesta izplatītajā oficiālajā apsveikumā latviešu tautai.

"Ziemai lēni atkāpjoties, tumšās naktis kļūst īsākas, līdz beidzot diena ir pastiepusies tikpat gara kā nakts – ir atnācis pavasaris. Ir tautas, kuras šo gadalaiku uzskata par jauna gada sākumu. Mums, latviešiem, pavasaris ir svētki, kurus svinam par godu dabas atmodai un gaismas un dzīvības uzvarai pār tumsu un nāvi.

Šajās dienās visa kristīgā pasaule svin Lieldienas – Kristus Augšāmcelšanās svētkus. Ar Lieldienām saistās arī 40 dienu ilgais gavēnis, kas sākas Pelnu trešdienā un beidzas Klusās sestdienas pusnaktī, dienu pirms Lieldienu svētdienas. Gavēnis kā atteikšanās un garīgā, kā arī miesiskā attīrīšanās ir ceļš, kuru, sevi meklējot, šajās 40 dienās var mērot jebkurš.

Taču pats svarīgākais - Lieldienas ir svētki, kuri aicina uz pavasara darbiem! Ja mūsu senči tos nevarēja iedomāties bez sēšanas, aršanas un ecēšanas, tad mūsu laikos šādas lietas prot piekopt tikai retais, un tomēr - ir tik daudz lietu, kuras arī mēs varam darīt! Mēs varam sakopt savu apkārtni, savas mājas, savu ciematu un pilsētu, mēs varam izvēdināt ziemas putekļu klātās telpas un domas!

Tādēļ novēlu Jums visiem, mīļie Latvijas iedzīvotāji, neraugoties uz to, vai Jūs šajos svētkos šūposities šūpolēs, apmeklēsiet Lieldienu dievkalpojumu, krāsosiet olas, iesiet rotaļās, pārgājienos vai piedalīsieties pavasara talkās, izbaudīt šo iespēju – novelt ziemas slogu un veicināt atjaunotni dabā un sevī!"

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Experts

Kā nu Valdis bez olām - cerams, ka divas vismaz ir. Citādi jau nepiekristu grozījumiem Satversmē :)

pirms 11 gadiem, 2008.03.23 18:44

naivā

Kur Valdis dabūs olas? Viņam taču trusis pagalam... Laikam šogad jāpērk veikalā.:(

pirms 11 gadiem, 2008.03.23 13:25

uldins

Paldies Tev Valdi!!! Tu ar riktīgi daudz sakrāso!

pirms 11 gadiem, 2008.03.23 09:47

Latvijas ziņas