Notiks atvadīšanās no Mārtiņa Freimaņa

Atvadīšanās no pāragri mūžībā aizgājušā mūziķa Mārtiņa Freimaņa notiks ceturtdien Rīgas krematorijā, aģentūru BNS informēja ierakstu kompānijas "MicRec" pārstāvis Guntars Račs.

Atvadīties no Freimaņa varēs Rīgas krematorijā Varoņu ielā 3a laikā no plkst.15 līdz 16.

Račs norādīja, ka, pēc Freimaņa tuvāko cilvēku lūguma, pasākuma laikā Rīgas krematorijā medijiem nebūs ļauts filmēt un fotografēt.

Sakarā ar mūziķa bērēm ceturtdien laikā no plkst.12 līdz 18 tiks aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana autostāvvietā pie krematorijas, izņemot bēru ceremonijas dalībnieku transportlīdzekļus. Savukārt no plkst.13 līdz 18 nepieciešamības gadījumā tiks ierobežota vai slēgta transportlīdzekļu satiksme Aizsaules ielas posmā no Gaujas ielas līdz Varoņu ielai, kā arī Varoņu ielas posmā no Aizsaules ielas līdz Meža prospektam, pavēstīja Rīgas domē.

Savukārt Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanālā, pieminot pāragri mūžībā aizgājušo mūziķi, plkst.16.40 tiks demonstrēta dokumentālā filma "Es esmu tavs draugs. Mārtiņš Freimanis", bet plkst.17.20 sekos Freimaņa grupas "Tumsa" lielkoncerta ieraksts.

"Mārtiņš Freimanis ir aizgājis netaisnīgi ātri, taču mēs nešaubāmies - viņa talanta liecības dzīvos un priecēs daudzu cilvēku sirdis vēl ilgi," uzsvēra "MicRec" pārstāvji.

Jau vēstīts, ka Freimanis nomira 27.janvārī Latvijas Infektoloģijas centrā, kur viņš tika ievietots 18.janvārī pēc smagas elpvadu ceļu saslimšanas.

Mūziķis dzimis 1977.gada 7.februārī Liepājā, viņš darbojies arī kā aktieris, dzejnieks un televīzijas raidījumu vadītājs.

Freimaņa vadītā grupa "Tumsa" laikā kopš 1994.gada izdevusi sešus albumus, pēdējo desmit gadu laikā Freimanis sāka komponēt dziesmas un rakstīt dziesmu tekstus arī citiem izpildītājiem. 2002.gadā viņš sāka sadarbību ar Lauri Reiniku, kad sarakstīja vārdus viņa komponētajām un izpildītajām dziesmām.

2003.gadā Freimanis kopā ar Reiniku un dziedātāju Yanu Kay izveidoja grupu "F.L.Y.", kas togad ar dziesmu "Hello From Mars" uzvarēja Latvijas Eirovīzijas nacionālajā atlasē, bet finālkoncertā, kas norisinājās Rīgā, grupa ieguva 24. vietu. Nākamajā gadā Freimanis sāka sadarbību ar grupu "Putnu balle", komponējot viņiem dziesmas. 2005. gadā Eirovīzijā ar Freimaņa dziesmu "The War Is Not Over" piedalījās dziedātāji Valters un Kaža, kas konkursā ieguva 5. vietu.

2004. gadā klajā nāca Freimaņa dzejas krājums "Zālīte truša dvēselei", kurā līdzās dzejoļiem publicēti arī "Tumsas" dziesmu teksti.

Freimanis kopš 1999.gada vairākas sezonas darbojies titullomā Liepājas teātra izrādē "Kaupēn, mans mīļais", savukārt 2005.gadā viņš piedalījās Arvīda Krieva kinofilmā "Man patīk, ka meitene skumst". 2007.gadā viņš debitēja Latvijas Televīzijas seriālā "Neprāta cena".

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas