Noteiks Latvijas labākās alus šķirnes

Ceturtdien Bauskā norisināsies Latvijas ražoto alus šķirņu degustēšana, kuras laikā tiks noteiktas labākās Latvijas alus šķirnes.

Šogad alus degustācijā piedalīsies astoņas Latvijas alus darītavas. Katra alus darītava vērtēšanai var piedāvāt ne vairāk kā trīs alus šķirnes.

Labāko alu noteiks trīs kategorijās: gaišais alus, tumšais alus un mucu alus. Tiks vērtētas alus vizuālās īpašības - garša, aromāts un dzidrums, kā arī apiņu kvalitāte un alus putu noturība.

"Prieks, ka jau otro gadu pēc kārtas, pirms aktīvās alus sezonas sākšanās, varam sarīkot tik vērienīgu alus degustāciju, lai novērtētu Latvijas alus darītāju veikumu. Domāju, alus darītāji ir labi pastrādājuši un sagatavojušies alus sezonai, un patērētājiem šajā vasarā tiks piedāvāts ļoti kvalitatīvs un garšīgs alus," sacīja Latvijas alus darītāju savienības izpilddirektors Pēteris Liniņš.

Degustācijas komisijā darbosies ne mazāk kā desmit alus ekspertu, kuriem jābūt speciālai izglītībai (pārtikas tehnologs, biologs, ķīmiķis) vai darba stāžam alus ražošanas nozarē (specialitātē) ne mazāk par trīs gadiem.

Katrai alus šķirnei tiks summēts iegūto baļļu skaits. Par izciliem tiks uzskatīti tie alus paraugi, kuri saņems 23-25 balles, bet par ļoti labiem – tie, kas būs novērtēti no 21 līdz 22,9 ballēm.

Dalību degustācijā apstiprinājušas astoņas Latvijas alus darītavas – a/s Aldaris, a/s Cēsu alus, Lāčplēša alus darītava, SIA Bauskas alus, SIA Zaksi (Užavas alus), SIA Piebalgas alus, SIA Valmiermuižas alus un SIA Alus Nams (Brālis).

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas